Masters of Cyberspace | Part 13

21. prosince 2016 v 21:14 | STIAK |  ☞ M∀ST∃RS OF C⑂B∃RSP∀C∃ ☜
Ty Vánoce mě jednou zabijou, lol
Enjoy qwq


"Jsi v pohodě?" vešel do Ryiahiného pokoje její mladší bratr Frank.

"Eeh, jo, jo, jen máme s kámošema naplánovaný, že asi pojedeme na prázky do Kaifornie... Po Vánocích. A tak se chci doma zeptat. Mimo jiné, co máš pro mě k Vánocům? O- OH SAKRA JÁ JEŠTĚ NEMÁM NIC PRO... Pro... Avery, Silase, Iana, Dee ani Marion, SAKRA, SAKRA," začala Ryiah trošku jančit a překvapilo ji, že zrovna její o rok mladší bráška ji uklidňoval.


"Ségraaa, notak, calm down! Ještě máš... Duh... Pět dní! To stihneš, neboj. Mimo jiné, jo, už pro tebe něco mám a myslím, že by se ti to mohlo líbit, tak se nech překvapit." S těmito slovy odešel z pokoje a Ryiah se usmála. On ten její brácha taky občas umí bejt fajn, i přesto, že se až nevýslovně moc kočkují navzájem.


Tak si Ryiah lehla na ustlanou postel a z psacího stolu sebrala diář, který otevřela a začala uvažovat, co komu koupí.


"Kdybych na to bývala myslela dřív," zaklela dívka. "Mohla jsem objednat něco z netu... Ae fajn, ono to půjde i takhle. Tržiště tady ve městě nebývají nic špatného a určitě tam něco najdu. Um... Mám pocit, že Vilanovi by se mohlo líbit něco... Um... Koupím mu další barvu na vlasy, no a co. Dakee bude ráda za cokoliv z jejích fandomů, takže Pokémoni, anime, Legend of Zelda, Mario... Fajn, v tomhle problém nebude. Pak Arryin. Uhh, tak to je docela jasný, něco koženýho na krk nebo ruku, nejlíp s lebkama a ostnama... Sithikovi by se mohlo líbit... No... Ou. Kašlu na to a koupím mu barbie korunku, jeho reakci na tohle musím vidět. A Marion... Ta bude spokojená s čímkoliv z Marvelu. Fajn, tohle bychom měli, co myslíš?" otočila se na svou kočku. "Zítra se tam zajedu podívat a přitom ještě prošmejdím pár hračkářství. Anebo... Víš ty co, zajedu tam teď," zvedla se a držíc zápisky o dárcích se oblékla a vzala si peníze, připravena jít ven.


***Sithika zrovna shodou okolností taky napadlo jít koupit pár vánočních dárků pro přátele. Jelikož celá jeho rodina bydlela v Kalifornii, vypadalo to, že Vánoce bude slavit sám v apartmánu a s rodinou si je užije až u bratrance. A jak tak kráčel ulicemi, spatřil povědomou osobu, která díky svým růžovým vlasům nemohla být nikým jiným, než Rachel Fishanson.


"Čau," dloubl do ní loktem, když k ní došel.


"Ježiš nazdar!" usmála se dívka. "Taky vánoční mánie?"


"No to víš, skoro jsem neměl nic nakoupenýho. Kam míříš?"


"No, asi támhle do hračkářství, kam ty?"


Sithik na ni pohlédl ve stylu: Ryiah v hračkářství? Vánoce NCh budou zajímavý... "Nom, sám nevím, ale klidně jdu s tebou, neva?"


"Ok, beru, alespoň si s někým tam pokecám," zasmála se Ryiah a oba dva se rozešli stejným směrem. Chvíli kráčeli mlčky, pak ze sebe začal Sithik cosi koktat.


"Ok, my budeme slavit 23.?"


"Myslíš my jako... Next Chairs?" pokusila se Ryiah ujistit.


"Jo, jo, přesně tak."


"Hele asi jo, podle mýho názoru to tak bude fajn, dvacátýho čtrvtýho pak budem všichni s rodinama... Znáš to," zasmála se.


"Jo, jo... Skoro všichni," pokrčil Sithik rameny.


"Ah..." zasekla se Ryiah. "Promiň, zapomněla jsem, že bydíte v Kalifornii. Hele a to jako... Fakt budeš trávit Štědrý den a Boží hod... Sám? V apartmánu?"


"Vypadá to tak. Ale... To je jedno, svoje Vánoce si udělám v Kalifornii," usmál se, že se až zdálo, že mu to fakt nevadí. Ryiah tak chvíli jen mlčela vedle něj, když ji něco napadlo.


"Zeptám se, jestli bys nemohl strávit Vánoce u nás! Rodiče jsou rádi za každou návštěvu a tebe mají rádi taky!"


"Počkej a to myslíš vážně?" pohlédl na ni Sithik a na jeho tváři se vystřídaly emoce jako třeba zmatenost, nedůvěra a následné nadšení.

"Naprosto! Teda... pokud by se ti nepovedlo s Frankem něco podpálit a JÁ VIM, ŽE BYSTE TOHO BYLI SCHOPNÍ!" zvýšila Ryiah hlas a začala se smát.

"Jo, minule to bylo docela vtipný," zavzpomínal chlapec. "Ale slibuju, že se budu krotit. Fakt!"

"Ok, ok. Fajn, a co kupuješ ostatním? Mám tu menší seznam věcí, který ještě nemám koupený a chtěla bych je sehnat, takže asi projdu třetinu města... co ty?" změnila Ryiah téma a doufala, že z něj nakonec dostane, co pro ni má.

"Jdu na poštu, přišly mi dárky objednaný z netu... a ještě nemám nic pro Vilana a chci mu jen tak z prdele koupit podprsenku, nemohla bys tam jít se mnou? Jakože... ať to nevypadá tak moc blbě..." poprosil Sithik a Ryiah se rozesmála.

"Ale jo, ok, jasný, beru!"

***

Černovlasá dívka v tmavém kabátě a stejněbarevnou čepicí na hlavě právě vystoupila z autobusu před hračkářstvím, do kterého vešla. Ještě netušila, co komu koupí, čekala, že ji něco prostě praští do očí.

Při stoupání po schodech uvažovala, co jí přátelé k Vánocům věnují. Docela ji zaráželo, že se jí vlastně nikdo neptal, co by chtěla. I když by ani nevěděla, jak odpovědět, bylo by to... milé. Nevadí, snad koupí alespoň něco. Ale co když... si nevzpomněli..? Ne, odsekla Arryin sama sobě. Nehodlala takhle přemýšlet. S úsměvem pozdravila prodavačku, když vešla dovnitř, a zamířila do útrob hračkářství.

První věcí, která ji nadchla, byla čepice Santa Clause i s plnovousem.

"To musím koupit Sithikovi," zasmála se. Nakonec doopravdy jednu tu čepici vzala a pokračovala v procházení hračkářství. Následně její pozornost zaujali plyšáci a obzvlášť u těch s obrovskýma třpytivýma očima se zastavila. A mezi nimi tam seděl plyšáček ve tvaru malého černého netopýra s růžovým vnitřkem křídel a zelenýma očima, Arryin tak nemohla odolat.

"Tenhle půjde pro Ryiah, bude ho milovat," zasmála se.

Pak prošla kolem takového toho klučičího koutku s pistolemi, pouty nebo plastovými "granáty". Právě jedna taková neuměle vypadající pouta ji zaujala nejdřív, ale když už je vzala a vyšla zpátky na hlavní chodbu hračkářství, spatřila obrovský prdící pytlík. Když porovnala cenu pout a cenu pytlíku, došla k závěru, že obojí nekoupí a že pytlík je i levnější.

"Už vidím, jak ho začne aktivně používat hned potom, co ho rozbalí," uchechtla se pro sebe. "A zajímá mě, za jak dlouho mu praskne."

Problém byl sehnat něco pro Dakee. Našla obřího Pikachu plyšáka, ale... Byl extra drahý a menší neměli. Po asi hodině dalšího hledání prostě koupila to, co vybrala, a rozhodla se jít hledat dál. Vyšla z hračkářství a zamířila k jednomu obchůdku vedeným vietnamci, vždycky se tam našly levné a docela i zajímavé věci.

Vešla do obchodu, kde najednou spatřila Ryiah a vedle ní Sithika, jak si povídají a asi probírají dárky. Okamžitě je přišla pozdravit.

"Čáu! Co ty tady?!" pozdravil ji o něco vyšší bílovlasý chlapec, zatímco Ryiah ji rovnou přátelsky objala.

"Sháním nějakej dárek pro Dakee a fakt mě nic nenapadá," pokrčila černovláska rameny.

"Hej, zkus... támhle u pokladny maj pár kawaii taštiček, jsou malinký, ale hrozně cute, takže myslím, že by se jí mohla líbit... Já už pro ni něco mám, takže jsem to nechtěla kupovat, víš ty co," usmála se Ryiah a Arryin ji vděčně poslechla a vydala se směrem, který Ryiah ukazovala. Pak se jenom ozvalo obchodem Arryinino "Ííííííí!" a v zápětí zalapání po dechu spolu se slovy "OMG to je cute!!"

***

Co zatím dělala Dakee?

Ona i Vilan už měli nakoupeno, takže jen chillovali každý u sebe doma a spojením jim byl Skype. A jelikož vlastně ani neměli co dělat a jen vstřebávali vánoční náladu, Vilan ještě se sobími parůžky na hlavě a červenou koulí na nose, Dakee na druhé straně požírala cukroví. A oba působili docela... znuděně.

"Co teď?" řekla po chvíli mlčení Dakee, pozorujíc, jak její přítel jen čučí do počítače.

"Nevim... Něco jdi kreslit, rád tě u toho sleduju," odpověděl se zvláštním tónem v hlase. No... Nebylo to nic neobyčejného, ale když se to týkalo jeho, tak hlas bez špetky sakrasmu zvláštní byl.

"Ne... To se mi nějak nechce. Wait, asi se podívám na pár stránek... Na FB se nic neděje, sadly. Co na dA? Um... taky nic moc. Hej, není někdo na našem chatu?" mluvila nahlas a přitom otevřela chatroom "Next Chairs".

V chatu je jeden chatující: funnymouth.

"Vilane..." nakousla Dakee a přihlásila se do chatu.

"Um, copak, zlatíčko?" zvedl obočí a pohlédl na ni.

"V chatu někdo je. Někdo cizí. Come on, otevři si to tam taky," vybídla ho dívka.

"Ok," pokrčil rameny a otevřel chat, kam se přihlásil ve stejnou dobu, jako Dakee.

A hned, co se oba přihlásili, opustil Funnymouth chat.


< Předchozí část | Další část >Odkazy:

❧❧
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama