Masters of Cyberspace | Part 8

25. listopadu 2016 v 15:00 | STIAK |  ☞ M∀ST∃RS OF C⑂B∃RSP∀C∃ ☜
Jelikož má Kabátek dneska svátek, bude ji tu čekat nový díl ^.^

MoC cover by STIAK

Školní den byl u konce. Rachel Fishanson vyšla s taškou ze třídy, skočila si na oběd a následně zamířila ven ze školy, směrem k předem určenému místu. To by ale nebyla Marion, aby ji nezastavila.

"Rachel, Rachel!"


"A-aano, Mar?" otočila se na ni Ryiah a v duchu zaklela.

"No víš, mám dneska čas a všechno, takže jakože jestli bys nechtěla jít do kavárny nebo tak nějak, co říkáš? Dneska přece nemáš kroužky, ne?"

"Eh, to je lákavá nabídka, ale bohužel... Chci se učit a ještě uklidit barák, fakt promiň, ještě k tomu dneska něco mám a nechci to rušit... Snad ti to nevadí, vážně se omlouvám... Vytáhnu tě třeba zejtra, co myslíš!" Pokusila se z toho Ryiah nějak vykroutit, ale nechtěla své kamarádce lhát.

"To zní fajn! Vezmem ještě někoho? A nechceš nějak třeba doprovodit domů?" usmívala se Marion, jako kdyby zklamaná ani nebyla. To vypadalo dobře.

"Hele, nevím, co bys z toho doprovodu měla, budu si opakovat chemii..." zasmála se Ryiah. "A klidně můžem vytáhnout ven ještě někoho, alespoň bude psina."

"Tak když se chceš učit, tak fajn, držím palce," věnovala jí Marion vřelé objetí.


"Díky," usmála se Ryiah a objetí jí vrátila, následně se obě rozešly na jinou stranu.

To bylo docela o fous, prohánělo se Rachel hlavou. Nechtěla Marion lhát, ale zároveň nikdo z nich nepotřeboval, aby se vědělo o tom, že je tahle pětice pohromadě. Do budoucna.

I když to byla jen Marion...

***

Na střeše vysokého paneláku města seděli dva chlapci, hrdě se rozhlížejíc po okolí.

"Přijdu si... dospěle," zavtipkoval jeden z nich a pohlédl na svého bílovlasého kamaráda.

"Ty? Zrovna ty? S tím duhovým hárem vypadáš furt jak děcko, sorry," odpověděl mu Sithik.

"Hej, to bylo hnusný!" dal mu Vilan herdu do ramene, avšak hned mu došlo, že tohle stejně není nejlepší nápad, zrovna tady na střeše."Já vím," usmál se Sithik. "By the way, nevidíš je někde?"

"Hele netuším, hledej černej flek, já se porozhlídnu po růžovým poníkovi a chodící anime postavičce," pokrčil Vilan rameny.

"Jo a já že jsem hnusnej!" zasmál se Sithik.

Pár vteřin uběhlo, možná minut, když najednou vyskočil Vilan na nohy. "Hele! Koukej, támhle jde Ryiah! Heej, Rachel, tady nahoře!" zakřičel, ale když si všiml, že ho neslyšela, posadil se zpátky a pohlédl na kamaráda, který na něj zíral s poněkud nesouhlasným výrazem.

Tohle bylo přesně to, co Vilana na jeho kamarádovi štvalo. Sám za sebe si ten duhový cvok hrozně rád užíval a vymýšlel blbosti, smál se nesmyslům a provokoval okolí, a Sithik dělal hodně podobných kravin s ním, ale... občas přišly ty chvíle, kdy se proměňoval v kus ledu. S výrazem, jako kdyby nenáviděl všechno, co ho obklopuje, jako kdyby nebylo nic dost dobré. Možná byl občas až příliš vážný, ale... asi to přeháněl.

Uff, vydechl si Vilan. No, tak... snad se zas začne usmívat.

***

Uběhlo pár minut a Sithik si byl jistý, že Ryiah už šla nahoru, ale jeho aktivnímu duchu přeci jen byla dlouhá chvíle a tak se otočil na svého kamaráda.

"Hey, a..." nakousl větu.

"Co?" odpověděl energicky Vilan.

"No, zajímalo by mě, co že se to vlastně an tomhle paneláku tehdy stalo. Víš... Jak jste se seznámili."

"Jo tohlé..." zasmál se Vilan. "Jó, tak to jsou taky fajn vzpomínky, to poslouchej. To jsem takhle se jednou přistěhoval do tohohle města-"

"Mluvíš o tom, jako kdybys to dělal každou chvíli. Ale ne, pokračuj," přerušil ho Sithik.

"Fajn, fajn. Takhle mě vyhodili ze školy, a tak jsme se přestěhovali sem ve snaze najít nějakou dobrou školu."

"Tebe VYHODILI?" zděsil se Sithik.

"Ty to nevíš? Jsem ti to říkal, ne? Tvůj problém, že nedáváš pozor. No, tak jsem teda skončil tady. Jednou jsem takhle šel do obchodu a byly tam takový dvě brunety, jedna tmavší, druhá světlejší. No tak jsem je chtěl pozdravit, jenže jsem byl hrozně chytrej a zezadu napálil do poličky, která popadala." Odmlčel se a čekal, až se Sithik přestane smát.

"Dobrý?" ujistil se Vilan, když se Sithik klidnil.

"Jo, jo... Bože, tys byl debil," rozdýchával to Sithik.

"Fajn, takže jak to všechno popadalo, tak mi holky začaly pomáhat to sbírat, no tak jsem se seznámil s nima. Arryin a Ryiah, jestli nechápeš. Nejdřív ze mě měly prdel a furt mi připomínaly to v obchodě, pak jsme se začaly bavit trochu víc. No potom jsem začal na FB lovit holky... Tak znáš to. No a našel jsem tam jednu docela fajn, tak jsem se s ní domluvil, že se s ní sejdu tady, jenže pak jsem ji prostě nechal bejt. Nechápu důvod, prostě jsem to udělal a ano - mrzí mě to. Ta holka se jmenovala Dee." Následovala další odmlka, která byla pro Vilana docela trapná, ale chtěl popadnout dech. "No, jelikož tohle bylo spíš místo, kde se scházely Ryiah a Arryin, a já to nevěděl, tak když jsem odešel a Dee tu zůstala, přišly sem ty dvě a pomohly jí se z toho vzpamatovat. A začaly se bavit víc a já s nima taky, no pak jsi přijel ty a zas nás bylo o jednoho víc. Tadá, parta je na světě."

"Teda Vilane, byl jsi kdysi docela bullshit," zvedl obočí Sithik a zašklebil se.

"To ty jsi teď taky, kámo," obrátil urážku Vilan.

"No to každopádně," rozesmál se Sithik ještě víc. "Jo, ale hele... docela zajímavý, když to tak vezmeš. U nás na starý škole se vždycky všichni prostě jen sčuchli dohromady, nic zajímavýho... Hej tohle je docela dobrý, vážně," zasmál se Sithik.

"Tak dík- Hele, Ryiah!" zajásal Vilan, když spatřil, jak po žebříku, který začínal vevnitř na chodbě budovy, vyšplhala růžovovlasá dívka.

"Ahój!" usmála se roztomile Rachel.

***

S fialovými brýlemi na nose kráčela modrovlasá dívenka po ulicích a mířila k paneláku, na který měla příjemné i ne zas až tak fajn vzpomínky. Sluchátka na uších kupodivu neměla, protože zůstaly v jejím šuplíku doma v psacím stole. Sem tam popoběhla, aby své přátele tolik nezdržovala. Když zvedla hlavu, spatřila panelový dům, tyčící se ve čtvrti, stačilo tak jen projít pár bloků a už byla na místě.

Když tu se najednou za jejími zády ozval hlas chlapce ze školy, rozhodně staršího, než byla ona sama.

"Zdravíčko, Fräulein."
Odkazy:

❧❧
❦❦❦
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DeLaSandwiche DeLaSandwiche | 25. listopadu 2016 v 15:43 | Reagovat

Nice! :3
..Vilan byl fakt parchant xD

2 ScratchThem ScratchThem | E-mail | Web | 25. listopadu 2016 v 22:54 | Reagovat

OMGG, tohle je naprosto luxusní :33 A kdy už bude další díl? :o XD Hrozně miluju ty tvoje kresby a ty vlasy - aaawwwwww <3

3 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 26. listopadu 2016 v 22:00 | Reagovat

Boží :-P
Spřátelíš?

4 Ami Ami | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 23:39 | Reagovat

Wow, som hrozne zvedavá na pokračovaní! Je to fakt napínavé! Btw, Vilan bol fakt bullshit (x"D) a nemá čo kritizovať. :D

5 Stear Stear | 27. listopadu 2016 v 14:50 | Reagovat

No offense ale poslední dobou se tvé příspěvky kvalitou dost zhoršily.

6 STIAK STIAK | E-mail | Web | 27. listopadu 2016 v 19:46 | Reagovat

[1]: Díky! :'D

[2]: Omg rlly? :o Děkuju moc omfg <3

[3]: Dík, ale blogy nepřátelím, nevidím v tom smysl, takže... XD

[4]: Oh my god QwQ Děkuju moc ^.^

[5]: Poslední dobou mám podobnej pocit, ale nějak jsem to neřešila~ XD Ztratila jsem motivaci k, um, nějakýmu snažení se :'d Každopádně děkuju za komentář, tbh mě docela... Nakopl k tomu, abych si dávala víc záležet a abych se víc snažila, takže děkuju, pokusím se... Víc máknout na tomhle blogu c:

7 Samantha Samantha | 28. listopadu 2016 v 18:47 | Reagovat

Yay ^•^ To je cool :'3 Ale ja chcu aj SH QwQ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama