Masters of Cyberspace | Part 6

6. října 2016 v 7:03 | STIAK |  ☞ M∀ST∃RS OF C⑂B∃RSP∀C∃ ☜
Málo aktivity ode mě ;;; xd Za to může takovej velkej skupinovej chat o padesáti lidech s Nanou, Annie, Imro, Mývalem anebo dokonce i Kanekim v hlavních rolích qwq
Lol, ale je tam prdel xD
JO A JEŠTĚ NĚCO, I FINALLY KICKED MY LAZY ASS A díky zprávě od jedný holky jsem byla motivována k práci na překladu Suicide Sadie - už rok to odkládám a teď můžu nadšeně říct jednu věc - JE TO SKORO HOTOVÝ QWQ

AND AGAIN, I WANT TO SAY HUGE THANKS FOR READING THIS SHITOOO, AND ALSO BIGBIGBIG THANKIES TO MÝVAL-CHAN ZA NAKRESLENÍ DAKEE QWQ

ENJOY!"Beep... Beep... Beep..."

"Jo? Hey? Ahoj, slyšíme se?" zvedla Dakee mobil, když se vrátila domů a zjistila, že jí kdosi volá na Skypu. Kdosi?
Ryiah.

"Hej kámo, hej kámo, hej kámooo--- wut, kde je zbytek? Potřebuju trochu pohovořit na téma, víš, jsem hrozně hyped z toho, co měli kluci v plánu a pravděpodobně byli úspěšní, takže... Hele, Vilan se připojil! Takže co, jak to šlo? No, kde jsem skončila, prostě jsem hrozně napnutá z něčeho dalšího, protože se na týhle škole taky KONEČNĚ něco děje. Jé, čau Sithe! Počkej, um, nechceš si vzít něco na sebe?"

Ryiah konečně zavřela ústa a nechala prostor k mluvení ostatním. Slovo si vzal Vilan a Ryiah tam jen netrpělivě přešlapovala, až moc nadšená na to, aby seděla klidně.

"Takže... Zaprvý, slavnostně oznamuju úspěch!" nadšeně se usmál, hrdý na sebe a Sithika, že se jim tak krásně povedlo přepsat známky. "Zadruhý... Co myslíš? Byl tu návrh o nějaký ty blbiny na školním webu, ale z toho máme pár problémů: CO tam dát? Řeklo se adviry, ale k čemu ty? Jen další "zkouška, že to dáme"? Um... Hej. Přijdu si tím, jako kdybychom... Byli ještě děti. Jsme snad? Já si tak teda nepřijdu. Potřebujem... Něco pořádnýho, něco nenápadnýho a geniálního zároveň! Jo, a další věc: Musíme dodělat ty kompy, aby to bylo... Zamaskovaný. Ale to musíme za delší dobu, abychom věděli, jestli si učitelskej sbor nevšiml změny známek... Ne?"

"Když mluvíš o tom pořádným..." rozmluvil se Sithik poměrně mručivým hlasem, opřený zády o stěnu, sedíc na posteli s hlavou sklopenou dolů. "Víš, napadlo mě... Neví tady někdo, jak se vytvářej viry do kompu? Vložil by se tam a mohl by nám čerpat... Informace, volný data, cokoliv, a lidi si toho ani nemusí všimnout. Víš, jak by bylo úžasný odposlouchávat hovory toho, um... Hoffmana, jak se jmenuje, Eric? Říká se o něm, že je to gay, ne? Mohli bychom zjistit něco zajímavýho... U tolika osob na škole... No, tenhle virus by se dal někam k menu, žejo. Donutili bychom lidi nějak to stáhnout nebo tak..."

"Jasně, třeba velkou výstražnou cedulí "Pokémon GO má novou aktualizaci! Stahujte ZDE!", žejo?" zasmál se Vilan.

"Nech mě domluvit taky jednou, ne?" nakrčil Sithik obočí. "Jak že se dá ovládat počítač na dálku? Je nutnej nějakej modul nebo tak?"

"Sithiku... Ty jsi fakt noob," rozesmála se Dakee."Ale zase se nám tu o hodně věcí starám," obhájil se Sithik.

"Um, existujou na to appky," zasmál se Vilan.

"Stačí to jen u každýho nastavit," doplnila ho Dakee. "Nevím, jestli by bylo dobrý..."

"DAKEE NEZAČÍNEJ S TÍM ZASE," okřikla ji Ryiah hlasitě. "Prostě, každej jednotlivej krám nastavíš na jeden mobil, ale pak to zas nepůjde najednou, což je škoda, není to tak efektivní. Ale stálo by to za pokus, co?"

"...Jen tak mimo jiný, neví někdo, kde je Arryin?" zeptal se Sithik.

"Jela busem, mohla by tu brzo být. Mohla by," odpověděla mu Ryiah. "Zatím... Máte pocit, že ty kompy ovládaný mobilama jsou blbej nápad?"

Vilan zakroutil hlavou. "Ryiah, fakt ti jde o to, jak dalece to bude EFEKTIVNÍ?"

"No uznej to, kdyby to bylo všechno spuštěný najednou, působilo by to děsivějc," pokrčila jen rameny.

"Ale to každopádně. Si vem, že se jeden komp po druhým v jedný místnosti začíná sám od sebe chovat, jak chce a končí na stejným místě - v editaci webu," usmál se Vilan.

"A že tys mi vytýkal starost o efektivnost," odfrkla si Ryiah. "Jsem pro onen záblesk, kdy se to všechno změní najednou, působí to víc... Profesionálně. Aby z tohohle nepodezírali studenty, žejo... Navíc, to postupně dá moc práce."

"Ale my potřebujeme, aby podezírali studenty, ne?" vsunula se do rozhovoru Dakee a všichni ostatní jen kulili oči na to, co říkala. "Pokud se to všechno spustí postupně, postupně se tam přehraje vyhledávání, odblokování a dostání se do sítě, editace školního webu, navíc blokujeme možnost využít klávesnici, myš atd, aby to zavřeli, pak tam napíšeme to, co chceme my, a... bude to vypadat, že to psali oni, ne? Nebo spíš bych vytipovala jen pár studentů, na který bychom to mohli hodit. Ale nechci, aby v jedné ze tříd byl někdo z nás, takže... zbývá nám 1. B, 3. A, 3. B, 4. A a 4. B. Chcete to dát do několika tříd, nebo jen do jedné učebny? Myslím, že využít každej dostupnej počítač na škole by bylo zajímavější, ale taky náročnější. Zvětšili bychom tak ale počet podezřelých, k zahození by to nebylo... co vy na to?"

Následovalo krátké ticho, pak jen Ryiah spadla čelist. "Dakee... kdo to tam mluví za tebe?"

"Nechci věřit tomu, že jsi právě řekla TOHLE," zíral Sithik.

"Em, nevěř... co ti na to mám říct. Snažím se," usmála se.

Následně se konečně připojil poslední člen, Arryin.

"Oh man! Jsme tu všichni, co? Konečně," zareagoval hned Vilan. "Fajn, mám pocit, že já a Sithik bychom měli něco říct..."

"Budete se brát?" zamračila se Ryiah.

"Táhni k čertu. Máme tu takovej problém... Na chatu se nám objevuje cizí osoba znající heslo a vůbec nemám ponětí, co by to mohlo být zač. Nevíte o tom nic?"

Od každé z dívek se ozvalo jasné a upřímné "Ne", značíc, že chyba bude někde jinde.

"Kdyby něco, měnil jsem heslo chatu. m - nula - t - h - trojka - r - f - u - c - k - trojka - r. Písmena malým. Okay?" zeptal se Vilan.

"Prostě celej ty," kývla nenuceně Ryiah. "Jo, um, Arry, prodebatovali jsme tady trochu toho na příště, takže postupně přesměrujeme v danej den vśechny počítače, jen stačí to nastavit, okay? Máme na tenhle týden docela dost co dělat," usmála se.

"Zítra začnem?" usmál se Vilan.

"Pochybuješ?"Odkazy:

❧❧
❦❦❦
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 DeLaSandwiche DeLaSandwiche | 6. října 2016 v 11:28 | Reagovat

Hej to je super!!! :33 Mám tak ráda tvůj styl psaní xD Vážně epický :D
Mám pocit, že si to přečtu od začátku a pak ještě jednou :D :D
Jsi fakt dobrá :)

2 STIAK STIAK | E-mail | Web | 6. října 2016 v 15:30 | Reagovat

[1]: OMGGG jsem fakt hrozně ráda, že se to lidem líbí <3
Děkuju x3

3 Myvalka Myvalka | 8. října 2016 v 12:29 | Reagovat

To je úplně mega awsuum x3 chci taky umět takhle skvěle psát:D:< dokonce se teď cítím slavná xD:3

4 STIAK STIAK | 15. listopadu 2016 v 19:50 | Reagovat

[3]: Ale shhhh, píšeš epic mýfale QWQ And som hrozně happy, že se ti to fakt líbííííí QWWWQ

and vle ty budeš slavná, budeš, budeeš, protože co se týče kreslení jsi úplně top ohimgosh QWQ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama