Masters of Cyberspace | Part 2

3. srpna 2016 v 12:13 | STIAK |  ☞ M∀ST∃RS OF C⑂B∃RSP∀C∃ ☜
"Ehm... Silasi?" zaťukal kdosi Sithikovi na rameno, když procházel školní chodbou do své třídy.

"Oh, čau, Iane," pozdravil svého kamaráda. "Co pot-"

Vilan se k němu naklonil. "Včera jsem hovor rychle skončil, byl jsem doma slyšet, sorry. Domluvili jsme se na něčem?"

"Eh... Jo. Arryin nám řekla, kolik jste psali písemek, takže máme vytipováno, co změnit. S dalšíma třídama to bude problém, ale budu se řídit diářem. Potřebuju ho získat po poslední hodině - na oběd se vykašli předem. Jenom já a ty, holky půjdou pryč. Nesmí nás nikdo vidět, takže nám nezbývá nic jinýho, než se zavřít na záchodě. Eh... Sorry, bro." Sithik pohlédl na šokovaný výraz ve Vilanových azurových očích. "Postaráš se o změnu známek předem vytipovaných lidí, dám ti seznam. Mně nezbývá nic jinýho, než čekat ve vedlejší kabině, pak mi dáš jeho notýsek a já ho zastrčím do šuplíku ve třídě, kde byl naposled. 'Kay?"

"Tak fa-" nakousl Vilan, avšak větu nedokončil.

"Super, po poslední hodině na záchodech ve třetím patře, měj připravenej noťas. Okay, super, dík, čau," zmizel bílovlasý chlapec do třídy dřív, než se stihl Vilan rozkoukat.


"No fajn, jak myslíš," zamumlal a otočil se, míříc ke své třídě.

Většinu dne Sithik přemýšlel, jak se k diáři dostane. Vzhledem k tomu, že ho profesor často nespouštěl z očí... Musel by ho nějakým způsobem vytratit. Poslední hodinu ponese do kabinetu sešity, bude jich mít plné ruce a ztráty svého diáře by si možná všimnout nemusel...

Rozhlédl se po třídě, očima zavadil o třídního šprta Philla. Kamaráde? Ono to půjde.

Teď jen stačilo domyslet pár detailů - pokud bude muset získat stejný diář a podstrčit mu ho, bude muset svůj plán ještě zopakovat. Přestože se stejný diář levně prodává v papírnictví, nápad by byl asi moc riskantní. Třeba je to jen doměnka...

A jak tak seděl bílovlasý kluk v lavici, vyčkával na konec hodiny, s plánem dopodrobna v hlavě.

Když zazvonilo, lidi se začali hrnout na oběd, a mezi nimi procházel učitel. Phill na obědy nikdy nespěchá, takže se nebude tlačit mezi prvními. Možná vyjde z učebny stejně, jako profesor - to by k němu sedělo, navíc si Phill často rád s učiteli podiskutuje o probírané látce.

Oba byli venku na chodbě. Skoro vedle sebe. Tohle byla jediná šance.

Sithik zvýšil rychlost chůze a po chvíli si to dost hrubě napálil do nic netušícího spolužáka, ten následně zakolísal, neudržel rovnováhu a přepadl na profesora. Všichni tři upustili knihy, které drželi v rukou. A mezi nimi ležel i diář na známky. Sith teď potřebuje být sakra rychlý. Rychle se rozhlédl a nenápadně, s rukou zakrytou svou učebnicí, se natáhl po diáři učitele. Plně doufal, že se mu to podaří, ale nemohl uvěřit tomu, že ho fakt má v ruce. Schoval ho mezi ostatními učebnicemi, které nesl v ruce, a začal pomáhat učiteli v rovnání jeho sešitů, přitom se hluboce omlouval. Následně se všichni tři zvedli, oprášili se, rozloučili a každý se rozešel svým směrem. Sithik působil, jako kdyby šel na oběd, avšak hned, co byl mimo dohled okolí, se otočil a otevřel dveře na záchody. Vilan už čekal před kabinkami.

"Výbornej čas," kývl.

"Super, na, tady to máš, rychle se o to postarej plz, ať máme hotovo aspoň tohle. Zůstanu tady a kdyby něco, dávám vědět, k?"

"Nemusíš tolik zmatkovat, Sithe. Uklidni se, všechno jde výborně," poznal Vilan na kamarádovi nervozitu. Jemu samotnému se taky potily ruce, ale... V tuhle chvíli necouvnou, takže bude potřeba jen to dotáhnout do konce.

Zalezl do kabinky a nechal Sithika, kterému dělaly jedinou společnost pisoáry a zvuk ťukání klávesnice, postávat venku. On sám zatím otevřel počítač a rychle přepsal několik známek, které potřeboval mít přepsané, na lepší, a to nejen u sebe, ale i mezi lidmi z dalších tříd, které vůbec neznal.

Um, tihle dva se vídaj často, budou docela podezřelí, pokud se oběma zlepší známky, kdyby to prasklo, prohnalo se Vilanovou hlavou a on sám se škodolibě usmál. Nestál o to, aby byla vina svalena na něj, takže hledal cestu, jak zakrýt stopy co nejlépe. "Sorry, lidi," zašeptal přitom a pak jen zaslechl Sithika, jak se tam zvenčí uchechtl nad kamarádovou samomluvou.


"Ehm, už to je?" špitl Sithik.

"No... Skoro jo," zamumlal Vilan, zakoukaný do obrazovky.

"Já jenom... Hej asi sem někdo jde," procedil Sithik mezi zuby a rychle zalezl do další kabinky, batoh ponechávajíc venku.

"Cože?" zvedl hlavu Vilan, působil zmateně. Sithik mu ale neodpověděl.

Během několika vteřin se chodbou na toalety rozezněly kroky patrně mohutnějšího člověka, tudíž se možnost, že šlo o studenta, zamítala. Muž si odkašlal a vytáhl klíče, kterými odemkl učitelskou toaletu, do které vešel, nesnažil se přitom být nějak tichý. Ve Vilanovi nepatrně zatrnulo, takže rychle projel, co přetvořil, jestli všechno odpovídá, pak spokojeně zaklapl notebook a diář a zvedl se ze záchoda, kde seděl normálně na deklu. Spláchl ho a vyšel ven, pak jen sykl na Sithika, že může vylézt taky.

"Hm?" doťapkal k němu Sith a bez otálení si vzal zpátky učitelův diář.

"Je to, vrať to tam, a opatrně," řekl Vilan co nejtišeji, i když vyšli ze záchodové chodby.

Sithik odkývl a rychle se rozešel do učebny, kde před chvílí ještě byl. Nikoho tam nespatřil.
Rychle přešel ke stolu učitele a na klávesnici katedrového počítače položil diář, pak rychle, ale potichu, vykráčel ven a chodbou následovaný Vilanem došel až ke schodišti. Když se ohlédl, spatřil, jak ze záchodů vychází profesor. Přesně ten, kterému vzali diář a přepisovali za něj známky.

"Kámo mizíme," žďuchl do něj lehce loktem a oba dva se rozeběhli po schodišti dolů, Vilan na oběd a Sithik domů.

Bílovlasý chlapec vytáhl mobil a zamyslel se.
"Šikly by se nám bezdrátový sluchátkový vysílačky," napsal do chatu na Messengeru s názvem "Next Chairs".

"Data ti nestačej?" dostalo se mu nedlouho poté odpovědi od Dakee.

"Hmm.. Ne. C:"

"Budou muset, co se týče vysílaček, někdo by se nám mohl píchnout na kanál. A o tohle teda FAKT nestojím," odbyla ho v chatu Dakee.

"Fine," napsal tam a schoval mobil do kapsy, jelikož už stál před svým bytem.

Vilan zatím došel do jídelny, kde už plno lidí sedělo nad svými talíři, ale ještě dost jich bylo nuceno trpělivě postávat ve frontě. Duhovovlasý machr si jednoduše vykročil dopředu, předešel několik lidí a stoupl si k hloučku svých spolužáků.

"Dashie je tu!" ozval se jeden z nich.

"Ale ty už zavři hubu," odvětil se smíchem Vilan.

"Netrvalo ti to dlouho?" otočila se na něj jedna z jeho spolužaček, která stála v hloučku holek hned vedle chlapců.

"Myslel jsem, že si někde počkám, až bude fronta menší, ale nikdo na pokec tam nebyl a lidí sem chodilo čím dál víc, takže to tam nemělo cenu," pokrčil Vilan rameny. Tohle bylo docela o fous.Odkazy:

❧❧
❦❦❦
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Venosaurka Venosaurka | 4. srpna 2016 v 13:18 | Reagovat

První

2 Xatie Smile Xatie Smile | E-mail | 4. srpna 2016 v 21:46 | Reagovat

Yes konečne som sa dočkala ďalšieho :D

3 STIAK STIAK | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 13:31 | Reagovat

[1]: Congrats x3

[2]: Hej tak to jsem ráda x33 :'D

4 Irei Irei | Web | 10. srpna 2016 v 19:14 | Reagovat

Už od prvního dílu se mi to líbí. A hezky kreslíš. :)

5 Clocky777 Clocky777 | 13. srpna 2016 v 19:51 | Reagovat

I love thiiis! :333

6 STIAK STIAK | 15. srpna 2016 v 7:35 | Reagovat

[4]: Děkujuuu QWQ

[5]: OH MY FUCK, HROZNĚ MOC DÍKY X3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama