Destroyed | Creepypasta fandom

19. dubna 2016 v 15:40 | STIAK |  F∀NF¡KC∃
Dala jsem to i na Wattpad, dám to i sem.
Dlouho jsem o napsání takovýhle fanfikce uvažovala, konečně jsem se k tomu odhodlala.
Nechci tím kazit pravým Creepypasterům sebevědomí a říkat tak, že tohle se skutečně stane.
Nemusí.

Já... Chci, abyste viděli, čeho se doopravdy bojím. A chci, aby se tu našel někdo, kdo pochopí, proč to píšu. Někdo další.

Na Wattpadu jsem natrefila na hromadu lidí, ale našla jsem i ty, kteří pochopili, co je špatně, a ihned toho nechali.
(Že, Imro? XD)

Není nemožný tenhle fandom dostat trochu víc do kupy. Není.

Stačí, aby se ti, o kterých je ve článku řeč, otevřeli ostatním názorům a pochopili, když se jim někdo snaží něco vysvětlit. Tenhle fandom nemusí být mezi čechy a slováky rozdělenej na skupinku Creepypasterů a "pozérů, co CP kazej". Nemusí.
Ale nesmíme nad tím jen naříkat...

Proto vysílám tenhle varovnej signál a doufám, že tu je někdo, kdo si uvědomí, co vlastně způsobuje...

A jak řekla CrazyChristine,
Můžou ignorovat jedince. Ale nemohou ignorovat protesty dvaceti, třiceti lidí!

Well... Snad si z tohohle něco odnesete...


Po několika letech jsem otevřela Google a zavzpomínala si na starý časy. Bylo to... Fajn. Fajn? Sakra, tehdy to bylo úžasný!
Ve skutečnosti jsem takhle potkala hrozně velkou hromadu fajn lidí. A spoustu vzpomínek právě na ně mi dokáže roznést po tváři úsměv.

A tak jsem v záchvatu nostalgie zadala do vyhledávače "Creepypasta blog.cz".

Okamžitě mi vyjelo několik odkazů. Zhluboka jsem se nadechla a klikla pravým tlačítkem myši na první odkaz, vybírajíc možnost "otevřít na nové kartě".

Udělala jsem tohle s několika odkazy, svému starému blogu jsem se však úmyslně vyhnula. Pak jsem náhodně otevřela jednu kartu a podívala se na poslední článek.

Jeho název zněl "Končím..." a byl z roku 2017, což je o dva roky zpátky.

Článek jsem rozklikla a znova se zhluboka nadechla. Pak až se dala do čtení.


"Ahoj...
Mám pocit, že si na mě matně vzpomínáte. Ať už to otevíráte v jakýkoliv rok...
Jak už název článku napovídá, rozhodla jsem se k něčemu definitivnímu a svůj názor měnit nechci. Dlouho, vážně dlouho jsem si na Creepypasta komunitě dávala záležet a snažila se pro ni dělat, co bylo v mých silách, ale poznala jsem, že nikdo z nás stejně není každému dost dobrý. S tím se samosebou počítá.

Jde o to... Že mě práce na Creepypasta fandomu přestala bavit, znechutila mě. Vzpomínám si na chvíle, kdy jsem měla strach jít sama v noci v lese. Vždycky jsem si Creepypastu představovala jako příběhy vyprávěné takhle na táboře v chatkách mezi dívkami, které se pak dohromady bojí usnout a při zaslechnutí zahoukání sovy zvenčí vykřiknou. Tenhle fandom mi vždycky byl blízký a pokaždé mi přišel jakoby zahalený démonickou aurou strachu, bezmoci a naprosté tmy.

Posléze jsem zjistila, že ne každý to vidí takhle. Po nějaké době pozorování tohohle fandomu jsem poznala ten fakt, že lidé se už přestali bát a strach začal být vytlačován něčím, jako je gaysex a šťastná rodinka. Poznala jsem, že pro lidi už to není ono, a chvílema jsem měla takový pocit, jako kdybych stála uprostřed lidí, se kterýma bych asi měla mít něco společného, přitom to však byli jen... Pozéři.

Ale ustála jsem to. Rozhodla jsem se pokračovat a být pro fandom alespoň nějaká konstruktivní část, když už to jinak nejde.

Jenže lidé jsou nepoučitelní. Smutně jsem se rozhlížela okolo sebe a sledovala přibývající klišé, "OCčka" zalitá krví, napodobeniny Jeffa the Killera jakožto velice nekvalitní Creepypasty, nebo i fanfikce, kde spolu Jeff the Killer a BEN drowned spí v jedné posteli a sem tam mezi nima něco proběhne. "Něco". Vy víte co.

A jak jsem se tak rozhlížela, přišlo mi stále více a více beznadějné pro tenhle fandom něco dělat. Lidi si to prostě nenechají vymluvit a prostě budou šířit tenhle mor.

Nadešel den, kdy jsem se zamyslela a došlo mi, že tenhle fandom fakt k životu nepotřebuju.

Mám teď spoustu jiných zájmů a necítím potřebu se zaobírat něčím takovýmhle. Už ani nechci. Nemám za potřebí si kazit každý den náladu tím, že budu pozorovat hroutící se fandom.

Takže od toho dávám ruce pryč, stejně by nepomohlo, kdybych ještě něco dělala.

Ráda jsem vás všechny poznala a mám vás ráda, ale... Tenhle fandom už je v ruinách.
Tak... Tady ho máte, dělejte si s ním, co chcete, mě už do toho netahejte."

Zvedla jsem tvář, která byla mokrá od slz. Byla to pravda, a pravdou to stále je. I když bylo pod článkem plno souhlasných komentářů a proseb, aby neodcházela, stále tu byla obrovská váha toho špatného. Příběhy, kde masový vrah s rozřízlou pusou a vysoce porouchanou psychikou tančí na parketu s jemu podobnou dívkou, kde kanibal oblizuje svým jazykem ucho někoho, kdo by měl být ve skutečnosti duch... Tohle není správné.
Ale s tím člověk už nic udělat nemůže. Už ne.

Klikla jsem na další kartu a začala číst článek s podobným názvem a datem.
Ahoj lidi. :)
Já... Je mi to líto, ale rozhodla jsem se skončit s Creepypastou. Problémem je jak to, že je tenhle fandom zkurvenej, tak i rodiče. Mají o mě strach a já se jim ani nedivím.

V televizi dávají ve zprávách více a více reportáží o dětech, co začaly vraždit, a nejednou se tam slovo "Creepypasta" objevilo.
Teda komunito, udělali jste nám pěknej obrázek.

Creepypasta neměla být o tom, že začnou malé děti zabíjet vše živé, protože chtějí vidět krev a být jako Jeff. Nikdy tomu tak nebylo, nechápu potom, co na tom tak vidíte.

Je mi to líto, ale nechci být ve fandomu, který se prezentuje vraždícíma náckama. Radši si najdu něco jiného...
Děkuju za pochopení a hodně štěstí těm, co zůstávají.

Otevřela jsem další karty, obsah posledních článků byl vesměs stejný. Hodně velká spousta lidí opustila fandom kvůli takovéhle komunitě a jen opravdová hrstka zůstala a stále bojovala.

Mně... Bylo mi jich hrozně líto. Někde v nitru jsem věděla, že i oni kvůli lidem okolo skončí, že je otráví práce pro takhle nevděčné lidi. Zrovma v tu chvíli jsem měla sto chutí k nim běžet, obejmout je a popřát jim hodně štěstí a ocelový nervy. To bych mohla udělat jedině přes komentáře, ale vážně jsem nechtěla mít s touhle komunitou ještě něco společnýho.

Nakonec... Jsem se rozhodla otevřít konečně svůj starý blog. Při pohledu na design se mi vybavily ty nekonečné hodiny překládání, ta tuna odvedené práce, kterou jsem vyhodila oknem... Stále jsem toho ale nelitovala.
Tuhle "nelítost" posilovaly tři věty z posledního článku.

Creepypasta není to, co jsem hledala, pro lidi to je teď jenom yaoi, yuri, hentai, veselá rodinka a postavičky vrahů, ne ty horory.

Takže mě nechte mým ostatním fandomům.

A opovažte se mi něco zkurvit tak, jako jste to udělali s Creepypastou.

Hlasitě jsem polkla a zavřela prohlížeč. V očích se mi zase nahromadily slzy, které potřebovaly si prorazit cestu ven. Nechala jsem je.

Posadila jsem se do kouta na posteli a rozplakala se. Kdysi to byl úžasný fandom a moje rodina, no teď? Nikdy jsem se necítila víc... Opuštěně.

Všichni tenhle fandom opustili.

Je to správné? Jistěže není, s tímhle fandomem se tehdy mělo něco udělat. Mělo.

Mám špatný pocit, že teď už je pozdě. Že už se tomu nedá pomoct.

Napadlo mě, že... Kdybychom tehdy s tímhle problémem něco udělali, kdybychom lidi uvedli na pravou míru, kdybychom jen neseděli a nerozhodli se odcházet, mohlo by být líp...

A taky mě napadlo, že může být ještě hůř. A že mám na tenhle fandom až moc dobrý vzpomínky na to, abych ho nesmyslně opouštěla.

Zvedla jsem se a přešla k počítači. Otevřela Google. Blog.cz. Napsala jsem tam jméno blogu a heslo.

Stále jsem si ho pamatovala.

Otevřela se mi administrace a já vybrala archiv a články ze srpna 2016. Tam byl ten rozlučkový. Ten, který jsem v onu chvíli vybrala a zvolila tlačítko "Smazat".

Pak jsem klikla na "Nový článek". Do názvu jsem nacvakala "Comeback". Usmála jsem se a při psaní článku oznamující můj návrat jsem přemýšlela.

Nikdy není dost pozdě... A vždycky může být hůř...

Nenechte to zajít takhle daleko...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mazlik007 Mazlik007 | E-mail | 19. dubna 2016 v 17:21 | Reagovat

Já...já nemám slov,v tomhle článku je tolik pocitů,tolik pravdy...
Ale i tak mně napadá jedna otázka,koho napadlo,že s creepypasty udělá..Yaoi,Yuri,jak jsi říkala..prostě něco co už není děsivý ale všichni se nad tím rozplývaj..
Prostě,kdo byl 1., koho to napadlo? Proč se to takto zvrtlo?..meeh..a nejvíc miluju tu mojí generaci která si udělá OC typu "Jeff's Proxy","BEN's Sister" Atd...(vím,tenhle komentář nemá žádnou pointu,ale chtěla jsem se k tomu aspoň malinko vyjádřit)

2 STIAK STIAK | 19. dubna 2016 v 18:21 | Reagovat

[1]: Souhlasím s tebou...
A ohledně toho prvního s tím nápadem... To by se hledalo hodně dlouho a byla by to ztráta času :DD
S těma "Jeff's Proxy" atp., to už lidi přeháněj, ne? :D jako okej, taky si jdu dělat poskoka nějakýmu psychopatovi, to je v tomhle století normální ;^;

Udělalo mi hrozně velkou radost, že jsem našla někoho dalšího s tímhle názorem ;u;

3 Clockie Clockie | 19. dubna 2016 v 19:41 | Reagovat

Stiak... ty jsi úžasná. Tohle je naprostá pravda a doufám, že ty tu s náma budeš co nejdýl

4 Sovička Sovička | E-mail | 19. dubna 2016 v 19:49 | Reagovat

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla. Tedy byla, ale nevěděla co k tomu říct (např. něco k těm tagům, nic mě nenapadalo). Tak a to nepodstatné mám za sebou.
K tomuhle článku, taky se bojím, že by se něco podobného mohlo stát. Možná by pomohlo to jen těm lidem slušně vysvětlit, že by si tohle měli nechávat pro sebe nebo to vůbec nepsat. Ukázat jim opravdovou creepypastu. Zatím jsem to přehlížela, přes všechny ty články Zachraňme creepypastu, ale pokusím se přemoct tu lenost (téměř u všech největší problém, že? :D) a MOŽNÁ s tím už něco začnu dělat (doufám).

5 Markéta Kaki Markéta Kaki | 19. dubna 2016 v 21:00 | Reagovat

*Téměř bulí*

6 STIAK STIAK | 19. dubna 2016 v 21:02 | Reagovat

[3]: Děkujuu ;u; aaa... Budu, budu se snažit ^w^

[4]: To chápu cx
A souhlasím s tebou!
Lenost... Pravda pravda XDDD
Ale yipee! Tak to budu, no, jedině ráda! X3

[5]: Makiii, neboj, vždyť je to jen fikce ;^;
To bude dobrý ;-; *hug*

7 Ami Ami | E-mail | Web | 20. dubna 2016 v 14:46 | Reagovat

Strach z toho že: Sme na ceste k tomu, že sa niečo takè stane.
Upokojujúce slová: To dievča povedalo, že vtedy s tým nič nerobili. Lenže mi už teraz pracujeme. :3 A nejako to dáme. Len sa pozrime okolo seba a uvidíme, že je tu dosť ľudí, ktorý vedia, čo to CreepyPasta znamená. ^^
Jednoznačne, vydarený článok, nádhera. Krásne napísanè a precítenè. ;) :3

Mimochodom, super layout. A menu si o poriadný kus zmenšila. :D

8 STIAK STIAK | 20. dubna 2016 v 16:35 | Reagovat

[7]: Děkuju ;u;
A... Ano, účelem bylo to, aby si lidi všimli, co by nečinnost mohla způsobit a že by to byla nevýslovná škoda (a taky jsem měla blbou náladu, nah :'D)
Fakt, hrozně děkuju x3
A layout ještě několikrát změním, jen vzpomínám na ty starý :'D

9 Jane The Killer Jane The Killer | E-mail | Web | 22. dubna 2016 v 8:57 | Reagovat

Když jsem tohle poprvý četla na Wattpadu, chtělo se mi brečet. Fakt, slzy se mi hnaly do očí a v hlavě jsem měla prázdno, bylo jen pár vět, které jsem v mysli dokázala dát dohromady, abych je pochopila já.
Protože, Sti... Tohleto je fakt dobrý. Teda je jasný že nemyslím to, co se tam děje, ale je to dobře napsaný. Donutilo mě se to zamyslet nad hromadou věcí, o kterých je v příběhu řeč a zároveň jsou pro Creepypastu špatný...
(a tohle je asi nejdelší komentář k povídce, takže si toho laskavě važ, my ďákujem)

10 STIAK STIAK | Web | 22. dubna 2016 v 17:00 | Reagovat

[9]: Jsem hrozně ráda, že to nějakou emoci vzbudilo, i teďka, když si to čtu zpátky, mi to přijde víc "deep", než když jsem to psala...

Jsem hrozně ráda, že se nad tím alespoň nějací lidé (ah, Sti začala se spisovnou češtinou, yea! XD) zamysleli... Jsem ráda. Fakt.
*huggle huggle* :3

11 Kalamity Iharo Kalamity Iharo | E-mail | Web | 26. dubna 2016 v 8:28 | Reagovat

Moc pěkná FF. A jsem ráda za ten HappyEnd.
Já osobně yaoi podporuji v jiných fandomech (Harry Potter, vybraná Anime, K-pop...) Ale jsou věci, kam mi yaoi prostě nesedí, kde ho nevidím, ale ani tam si nedovolím ho lidem vyčítat (DoctorWho, Red Dwarf a taky Creepypasta). Protože bych pak šla proti sobě.
A skláním se ti, jelikož za tenhle Fandom skutečně bojuješ, posunuješ ho dál a držíš se zuby, nehty. Jsi v tomhle pěkně silná, máš mou poklonu, podporu a tak dálejc!

12 Apple Bee Apple Bee | E-mail | 26. dubna 2016 v 15:44 | Reagovat

Lidi tu Creepypastu fakt jednou zničí! Musíme za to bojovat!! (aspoň se o to pokusme)

Bojujme za Creepypastu!

13 STIAK STIAK | E-mail | Web | 26. dubna 2016 v 21:41 | Reagovat

[11]: Moc děkuju za sebe i za všechny ostatní, co pro tenhle fandom taky něco dělat chtěj ;3;
Jáá... Yaoi podporuju výhradně jen jako troll shit používanej k vytočení lidí okolo alá o tobě a tobě napíšu yaoi shipfikci a nenáviď mě (a toto s Kabátkem a spol. provozujem běžně :'D)
Ale autory postav chci respektovat a tak zachovat jejich postavy takové, jaké byly vymyšlené >w<

[12]: We're gonna fight
This fandom cannot die tonight
:'33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama