NES Godzilla Chapter 7: Zenith (1. část)

12. listopadu 2015 v 15:39 | STIAK |  CR∃∃P⑂P∀S⊥∀
V originále Zenith rozdělenej není, ale blog.cz mi to musel zkazit ;-; Odstranila jsem, co bylo zbytečné, a stejně nic. Tak jsem to proklikala tlačítkem zpět a musela to rozpůlit.

Tak máte Zenith na dvě části. (S Finalem na 4, ale co. :D)

Tak si to užijte. X3

Tak, a je to tady, poslední svět. O téhle části hry se mi diskutovat vážně moc nechce, tenhle svět mě sakra znepokojoval, ale lidi si zaslouží to vědět.

V tuhle chvíli jsem měl vážně obavy, co hra udělá, Zenith byl odlišný od ostatních světů. Pokud byly ostatní světy divné, tak Zenith připomínal noční můru.

A nechtěl jsem jít nikam, nechtěl jsem se hnout z místa. První věc, které jsem si všiml, byla krvavá barva mapy a hudba byla jen hvízdavý zvuk.
Zenithboard1
I Solomona, i Anguiruse jsem měl zpátky, což mě alespoň na chvíli udělalo radost. Podíval jsem se na druhou stranu mapy, abych se podíval, co tu je za nepřátele.
Zenithboard2


Ghidorah a Destoroyah. Ale soudě ikon byl Ghidorah jinačí, než v originálech, namísto letu stál na zemi. Taky jsem si tady všiml detailně vykreslené, narůžovělé ikony. Tak na tohle se fakt těším.

Vrátil jsem se zpátky a všiml si, že tu nemám víc možností, než svou "obvyklou rutinu" s názvem Quiz level. Upřímě jsem se bál, co to udělá.
Facedead
Odskočil jsem zpátky hned, co se ukázala tahle obrazovka. K tomu mi do uší doléhala příšerně poničená Password theme a vypadalo to, že se Face poddal nějakému temnu... myslel tím "Budu ti chybět?" tohle? Věděl, co se stane?
Getouti
Když jsem si všiml, že při mé neaktivitě se obrazovka zhoršovala, rychle jsem se vypařil.
Zenithboard3
A zpátky na mapě jsem najednou měl další monstrum. Na své straně. Nic se mě neptalo, jestli ho chci, ale když tam byl, vybral jsem ho a chtěl s tím hrát. Tohle se stalo.
88857192
Isolated"CO MÁ SAKRA TOHLE ZNAMENAT?!"

Chování hry mě sakra děsilo. To jsem ještě nezačal žádný z levelů. Nerozumím, proč mi byl náhodně dán nový charakter a pak mi hra zamítla s ním hrát. Ale nemá asi cenu to teď řešit, navíc je támhle TV level.
Tvisbadforyou
Bez animace. Bez hudby. Prostě mrtvý.

Všechny moje instinkty mi říkaly, ať přestanu, ať už to nehraju. I hra mě očividně varovala, jak děsný bude poslední svět.

Ale přestože mě všechno nutilo to vzdát, neudělal jsem to. Vzdát poslední svět? Přestože se mi hra snažila oživit vzpomínku na Melissu, měl jsem pocit, že mi to všechno dluží odpovědi.

První level byl tady Red Temple. Mám pocit, že alespoň tou grafikou a vzhledem bude podobný. Nemýlil jsem se. Vzal jsem do levelu Godzillu a začal ho prozkoumávat.
Redtemple1
Godzilla byla zmenšená, level a skóre zeshora zmizelo, taky tu byly ještě masky z Blue Temple. Z levelu, kterému byl tenhle podobný i hudbou - podivné hlasy. "No, jestli je tenhle level jako Blue Temple, očividně tu nebudou nepřátelé."

Jak šeredně jsem se mýlil.

Po chvíli chůze se oči soch rozzářily a přišla skupina monster Stínového Labyrintu, útočíc na mě.
Redtemple2
Tenhle souboj s nimi zase skvěle otestoval mé reflexy a po poražení jsem z nich získal Power-upy, díky kterým jsem si obnovil ztracené HP.

Napříč cestou se pak oči soch zase rozsvítily, předvídajíc další vlnu. Zdálo se, že jich bude stejně, jenže naštěstí jich teďka bylo míň. Ale ubrali mi víc života. A takových vln monster bylo asi čtyři, než jsem se dostal na konec haly. Tam jsem posledních pár monster tlačil do propasti.
Redtemple3
Nejdřív to vypadalo, že jsem se dostal do slepého bodu, jenže když oči soch přestaly zářit, objevila se přede mnou cihlová cesta.

Šel jsem jí dál, dokud jsem nenarazil na stěnu, u které byly plošinky, po kterých jsem mohl vylézt nahoru. Cestou jsem tam potkal nová monstra, která měla nohy jako Pekelná zrůda a tělo něčeho, co jsem nerozeznal.
Redtemple5
Redtemple6Došel jsem tam nahoru a cesta pak zase vedla dolů. Snažil jsem se být opatrný a neskočit ani vedle plošinky, ani na nepřátele, kteří sice nebyli silní, ale snadno dokázali z plošinky shodit.
Redtemple7
Na konci byly plošinky sem tam, létající nad prázdnotou. Na jedné jsem přistál a všiml si, jak tam zeshora něco přišlo. Vypadalo to jako Modrý Anděl z předchozího světa, z hřbitova, ale tenhle byl rudý a jeho tvář připomínala... lebku...
Redtemple8
Veškeré pocity, které jsem u Modrého Anděla měl, tady u Červeného vymizely. Chodil jsem okolo něj sem a tam, a najednou se mu rozsvítily oči, stejně jako sochy předchozího světa. Oznamoval tak vlnu útočníků.
Redtemple9
Ten souboj mě štval, a to nejen proto, že jsem tu stál na plošinkách a hrozil pád, ale taky, že tu byli různí nepřátelé ze všech stran. A aby to bylo ještě zajímavější, Rudý Anděl ničil plošinky tak, aby zbyly jenom tři.

Po souboji ale moje štěstí ještě neuteklo, rozhodl jsem se na Rudého Anděla zaútočit. Jinou šanci jsem tu neměl.
Redtemple10
Když očividně Rudý Anděl zemřel, hra mě vrátila na mapu Zenithu, kde jsem vybral Mothru a šel jsem do nejbližšího levelu jiného od Red Temple. Zdálo se, že vstupuju na místo plné slova "KILL".
Glitchland1
Jak jsem očekával, celý level byl tvořen jen písmeny. A stejně jako Godzilla se i Mothra zmenšila do své poloviční velikosti. Takže levely Zenithu budou něco takovéhohle, fajn.

Hudba byla příšerná. Jako kdyby někdo spojil všechny možné zvuky v NES hrách a vytvořil z nich tuhle "píseň". Měl jsem sto chutí zvuk vypnout.
Glitchland2
Hrát za Mothru znamenalo snadněji se vyhýbat nepřátelům. První, které jsem objevil, byli malí bezhlaví Gigani. Další jsem objevil dokonce hybridy předchozích bossů.

Když se pět minut nic nedělo, nic nového jsem nepotkal, šel jsem dál, kde se hudba změnila do naprosto nesnesitelného pípání. Taky vlastně i vzhled levelu se změnil, teď jsem tu měl nějaké hromady něčeho, jako krví nasáklé smetiště.
Glitchland3
Glitchland4Byly tu hromady rozličných nepřátel, kteří mě nepřestávali následovat. Jenže, když jsem doufal, že jsem unikl, se ta monstra změnila v jednu obrovskou příšeru.
Glitchland5
Musel jsem se dostat ze svého šoku, abych zjistil, jak ho můžu zabít. Prostým útočením na hlavu; když jsem útočil jinam, zregeneroval se.
Glitchland6
Přesto bylo extrémně těžké ho zničit, podobně jako Měsíční příšeru. Každý jeho útok byl podstatně mnohem silnější, než ty moje. Přeci jenom se mi povedlo ho porazit.

Takže pak tohle monstrum spadlo na zem a potápělo se mezi tím vším až někam na dno.
Glitchland7
Glitchland8Přešel jsem zpátky na mapu a zamyslel se. "Nejdřív hra dávala snadné levely, pak přitvrzovala. Jak obtížný bude level Zenithu?"

Se dvěmi levely prozkoumanými a třemi před sebou jsem pokračoval dál.

Výběr dalšího levelu pro mě byl ještě stresovější a obtížnější. Nevěděl jsem, na co tam natrefím, a tak různě, takže jsem mohl jenom dát šanci náhodě.

Pokusil jsem se hádat, co by asi měly jednotlivé ikony znamenat. Jaký level by měly ukrývat.

Zajímalo mě, co znamená ten prostřední level. Levely před bossy očividně ukazují něco jako vulkán, oheň, a tak. Ohledně prostředního, pochopil jsem to tak, že to bude nějaký level z masa, jako třeba orgány.

Rozhodl jsem se prozkoumat jeden z nejbližších, co u mě byly, takový ten s krvavým jezírkem. Správně jsem odvodil, že tu budou krvavá jezera jako v posledním levelu Dementie, a tak si vzal Anguiruse. Byl třeba pod tou vodou rychlejší.

Takže jsem otevřel level mnou nazvaný Krvavá jezera, a vypadalo to přesně tak, jak jsem předpokládal. Pod cestou, po které jsem šel, byla krvavá řeka, a hudba tam zněla tiše, jako bití bubnů. Se spoustou ozvěn. Jako bubny pod vodou.
Bloodlake1
Nechápal jsem, proč byl Anguirus stejně zmenšený, jako Godzilla a Mothra, ale očividně to takhle bude ve všech levelech Zenithu. Trochu mě deprimivalo, že moje obří monstra nebyla tak obří.

Chvíli jsem šel, dokud jsem nedosáhl útesu.
Bloodlake2
Mezi zemí, po které jsem chodil, a další její částí byla obrovská mezera. Mohl bych to přeplavat a jít dál, jenže hromada podivných větví naznačovala, že kam dál jít není.

Na té hromadě byly dvě menší potvory, zdálo se, že po mě křičí, jako kdyby si bránili své teritorium.

Tak jsem se potopil do krve a pomalu tam dopadnul na dno. Všude okolo byli vodní nepřátelé, třeba jako vysoce obrněný agresivní černý žralok. Díky bohu, že jsem potkal jen jednoho.
Bloodlake3
Když mi přišlo, že je tam dole až moc nepřátel, vyplaval jsem na povrch, kde na hladině plavala mrtvá těla.
Bloodlake4
"Děsivý... ale alespoň nejsou žádnou hrozbou," pomyslel jsem si. Jaká chyba...
Bloodlake5
Chytila mě a a držela se mého těla. Snažila se mě stáhnout dolů, a přitom ubírala život. Jelikož jich bylo dost, hned, co jsem jedno setřásl, jeho místo nahradilo další tělo. Musel jsem použít ten Anguirův útok, kdy se skrčí do koule, jinak bych to těžko přežil. Setřásl jsem je tak a vydal se co nejrychleji dál.

Zanedlouho jsem se tak dostal na další suchozemskou stezku. Bohužel ale s trnitým křovím, které Anguirusovi ubližovalo. Zničit jsem mohl jen ty slabší.
Bloodlake6
Najednou se mi zobrazila tahle obrazovka:
Motheri
Byla tam jenom třicet sekund, a pak jsem tam stál, v levelu, na konci útesu, kde seshora visel nějaký... těhotný modrý humanoid, který měl okolo krku omotaný ostnatý obvaz, nebo co to mělo znamenat.
Bloodlake7
Pak se břicho toho humanoida samo otevřelo...
Boborevealed
Spodní část těla odpadla a ukázal se mi boss Krvavých jezer.
Bobofight1
Letěl proti mě a vydal uši trhající výkřik, musel jsem uhnout dozadu.
Bobofight2
Tenhle "netopýr" létal často docela vysoko a tak bylo obtížné ho zasáhnout. Zato on občas otevřel tlamu a vystřelil zelené šipky, které mě také sem tam sejmuly. Přeskočil jsem ho a pokusil ho trefit do hlavy, ale on vyletěl tam, kam jsem nedosáhl.
Bobofight3
A při letu dokonce i vypálil z očí zelený oheň a pokoušel se mi ublížit tímhle. Kutálel jsem se po zemi; sice mi to ubíralo na síle, ale byl jsem rychlejší.

Opakovalo se to takhle dál, než jsem to monstrum zničil. S posledními zbytky života jsem šel tam, kde byl oběšený humanoid, a za ním se už naštěstí žádné křoví nevyskytovalo. Prošel jsem a vrátil se na mapu.

"Ještě dva levely. Koho vzít teď?" Godzilla, Mothra i Anguirus splnili po jednom levelu, nechávajíc za sebou Solomona a to poslední záhadné stvoření. Přestože jsem se ho pokusil vybrat... nic. Tak jsem prostě do dalšího levelu vybral znovu Godzillu, a Solomona jsem si šetřil na ten poslední.

Tenhle level jsem pojmenoval jako "orgánový". Přišlo mi to tak trochu trefné, a tenhle level... mi byl asi nejnepříjemnější.
Organiclevel1
Už od začátku jsem viděl, jak je tenhle zcela jiný. Třeba grafika tady, a samotná atmosféra byla dost znepokojivá, k tomu ještě napomáhala hudba, hlasitá, dunící hudba. Bylo tu prázdno, dokud jsem teda neobjevil prvního nepřítele:
Organiclevel2
Spíš dvě. Takové...divné věci. Všechno z tohohle levelu bylo obtížné popsat, bylo to mnohem více odporné a reálné. Většina nepřátel tam byla něco mezi zvířetem a ozubenou hromadou nechutnosti vytvořenou násilím.

Taky to všechno tam bylo mnohem větší, jak Godzilla, navíc bylo potřeba asi 30+ ran, abych je mohl zabít. Většinou jsem radši chtěl ze zápasu utéct, ale nebylo kam.

Valná většina levelů měla východ někde napravo, tady to vedlo dolů, jako kdyby byl východ tam, napříč seskakováním z plošinek na plošinku. Navíc nebyla nikde jistota, zda vůbec jdu správným směrem, a vracet se nebylo možné.

Taky někteří ti nepřátelé si vyčkávali na plošinkách pode mnou, až seskočím. Nehnuli se, jenom zírali nahoru a čekali na možnost zaútočit. To, co jsen mohl udělat, je jít zpátky a počkat, dokud se nepodívají jinam.
Organiclevel3
A tak jsem se tam cítil jako v bludišti. Chodil jsem v prostoru mezi jednotlivými plošinkami a nemohl vyskočit a snáz tak utéct nepřátelům. Naštěstí ale v těchto těsných prostorech byla jediná příšera, čtyřnohá potvora ze začátku levelu.

A aby to nebylo tak snadné, ještě tam byly... obrovské tasemnice. Obří tasemnice, které číhaly dole na dně obrazovky a jen vyčkávaly, kdy by se mohly vymrštit nahoru a uvěznit mě, a fungoval na ně jedině útok Heat Beam. Samozřejmě, to ubíralo život.
Organiclevel4
Při prorážení se příšerami, které tenhle level obývali, jsem si všimnul toho, že pokud jsem až moc dlouho stál na jednom místě, plošinka se pokusila vtáhnout mě do sebe.
Organiclevel5

Asi čtyři minuty před koncem levelu mě to okolí tam už dost dožralo, prostě... nátlak od té hry, všechno to, co jsem viděl, slyšel... chtěl jsem si hru už prostě pauznout, jenže... tak to snad zvládnu.

Taky jsme tu mimo jiné našel docela vtipný trik. Jenže fakt, že jsem ho našel až na konci levelu, mi na náladě moc nezvýšil. Přesto... Pokud jsem měl z každé strany příšeru, mohlo se mi podařit od nich zmizet a nechat je bojovat mezi sebou.
Organiclevel6
A na tomhle konci mě už čekal miniboss. No, nebyl zas až tak děsivý, jak jsem předpokládal. Jenže mě zbývala pouze polovina HP, takže nebyl čas na chyby.
Canidontrevealed

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venosaurka Venosaurka | 12. listopadu 2015 v 15:54 | Reagovat

První

2 Bea(st) Bea(st) | Web | 12. listopadu 2015 v 17:12 | Reagovat

Vííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí! :D Tolik poképast! Těším se :3 ^^ A ano, blog.cz je sviňka! :D

3 StringlessPuppet StringlessPuppet | 12. listopadu 2015 v 17:12 | Reagovat

Celou tu dobu jsem napnutá jak strunka a pak ten moment, když se podívám na předposlední obrázek vlevo a zařvu: KUUŘEE... 👻

4 ami1987 ami1987 | E-mail | Web | 12. listopadu 2015 v 17:52 | Reagovat

Ty vole to je fakt dobrè (ne, teraz som sa nebála :,)). Ale som sa musela trochu zachichotať na tom "tehotný modrý humanoid" :,D. Táto Creepa je fakt super^^

5 Venosaurka Venosaurka | 12. listopadu 2015 v 18:41 | Reagovat

Stiak můžu být spoluadmin

6 Bea(st) Bea(st) | Web | 12. listopadu 2015 v 18:44 | Reagovat

[5]: Stiak psala, že admini jsme my všichni, takže se jí neptej ;) (MMCHDM myslím, že tu taková otázka i byla a Sti na ni odpovídala...)

7 Venosaurka Venosaurka | 12. listopadu 2015 v 19:05 | Reagovat

A jakto že néůžu psát články

8 Anonym Anonym | 12. listopadu 2015 v 19:43 | Reagovat

Samozřejmě, jako vždy, skvělé ^^ Jenom mě trošku mrzí, že se nějaké obrázky nezobrazují, pak nejsem moc v obraze, ale to nic nemění na tom, že ta Godzila je vážně něco! :DDD

9 Bea(st) Bea(st) | Web | 12. listopadu 2015 v 19:55 | Reagovat

[7]: Můžeš jí je poslat...

10 Venosaurka Venosaurka | 12. listopadu 2015 v 20:14 | Reagovat

To je na nic buďto budu admin nebo hledam jinej blog

11 Kalamity Iharo Kalamity Iharo | E-mail | Web | 12. listopadu 2015 v 20:30 | Reagovat

To je napínavý!!
Nechápu, že mě Godzilla tolik chytla... Má to v podstatě námět porouchané hry, jako mnoho jiných ... Možná je to tím, že je rozepsaná na tolik částí a tím pádem se onen tak oblíbený námět dobře zpracuje.
A proto ti taky tleskám a klaním se!! Jsi skvělá Stiak!! Tohle překládat rozhodně není otázka půlhodinky, že jo... Ale tys to pro nás udělala! A já ti za to stavím svatyni!!

12 Maki Maki | 12. listopadu 2015 v 21:02 | Reagovat

[11]: anooo! POJĎME VŠICHNI STAVĚT STIAK SVATYNI! ^u^

13 StringlessPuppet StringlessPuppet | 12. listopadu 2015 v 21:46 | Reagovat

[11]: Souhlasím s kalamitou. 😋

14 STIAK STIAK | E-mail | Web | 12. listopadu 2015 v 22:07 | Reagovat

[1]: Gratulace :3

[2]: Taky si vymyslím něco a lá "Vííííí!"... Gimme time! :D (Jediný, co mě vytočilo, je to, že jsem našla jednu úžasnou Poképastu, a řeknu o ní Mikachu... No ona si vynutila, že to přeloží ona. :D (Jestli to čteš, Mikachu, pamatuj, že zaplatíš >:3))

[3]: Ale to je jasná kachna! Anebooo... *Stiak právě umřela smíchy, protože si vzpoměla na zážitek z FNaF 4 s několika lidma okolo.
"Kdo tě zabil?" ozve se někdo.
"Chica!" "Chica!" "Chica!" ozývá se okolo.
"Kuře!" do toho Mikachu.
A já samozřejmě... "KFC!"*
Well, takže to kuřokachní cosi nazveme KFC :D

[4]: Ten těhotnej modrej humanoid to prostě zabil :D Já v tu chvíli nemohla... :'D
A že je super! :3

[5]: Pročpak? :)

[6]: Pravda. Díky, Bea(st) *holyshit proč ti tu chci vymýšlet zdrobněliny... I'm sorry :D*

[7]: Ah, můžeš. Avšak zamítám dávat komukoliv přístup do administrace blogu. Na to jsem nad ním strávila až moc času.

[8]: Jsem ráda, że se líbí ^^ Ale... Nechtěj vědět, jak jsem byla vytočená, když mi přestaly fungovat obrázky už ve škole v Rozepsaných. To mi nedošlo, že je na škole slabej internet a něco nezobrazuje, tak faaajn... :D

[9]: Ani bych nečekala, že by někdo odpovídal za mě. Bea(st), jsi zlatáá, cením si toho! C:

[10]: Nebo si můžeš založit vlastní, to je taky možnost.

[11]: Nečekala jsi, že tě Godzilla chytne? Smajlík C: přesně vyjadřuje můj výraz :D Ono... Když si to přečteš až úplně do konce, zdá se ti to naprosto jinačí, než spoustu dalších... Naprosto...
A děkuju! Jsem ráda, že se to líbí! (Jedna kapitola mi zabrala cca jeden den, pak ještě přidávání obrázků... Ono to ve skutečnosti tak dlouhý není, ty obrázky za to můžou. Jinak je to krátký, docela jo... :D A svatyni si nezasloužím! To vy všichni ostatní! I ty! (Já postavím svatyně vám všem... >:3)

[12]: Makiii! :3 To není potřeba, zaslouží si ji všichni ostatní! :3 ^w^ ale děkuju! :3

15 STIAK STIAK | E-mail | Web | 12. listopadu 2015 v 22:08 | Reagovat

[13]: No to se mi stane vždycky, píšu koment, a než ho zveřejním, někdo přidá další :D Přesně to jsem čekala, že se stane. :D

A přesně tak! (Ani já jsem nečekala, jak moc mě to chytne, a jak moc si to oblíbím... :3)

16 Venosaurka Venosaurka | 13. listopadu 2015 v 13:35 | Reagovat

Dáš mi slib že po godzile uděláš serii pokemonů a nebudeš je rušit

17 Bea(st) Bea(st) | Web | 13. listopadu 2015 v 15:37 | Reagovat

[14]: :3 ^^

18 rainbow emmi rainbow emmi | E-mail | 14. listopadu 2015 v 14:45 | Reagovat

Ahoj STIAK !! Miluju tvoje preklady a vzdy se tesim na novy chci se te zeptat jestli by si neprelozila sweet apple massacre
s pozdravem rainbow emmi[15]:

19 STIAK STIAK | Web | 22. listopadu 2015 v 15:52 | Reagovat

[16]: Toto Stiakouš přislíbit nemůže, já ani nemám pořádně dost překladů a bez tabletu to jde dost hard... pardon ;-;

[17]: :'33

[18]: SAM....???? Nieeeeeeeeeh Y-Y Prosím, prosím, prosím, všechno možný, ale Sweet Apple Massacre NEEE ;-; Mě stačilo, že jsem to četla u Natlay, na překlad toho bych neměla sebemenší nervy, prosím, jen to neeeee :D Klidně si to přečti u Nats, sice je to ve slovenštině, ale i to bohatě stačí... :D

http://myowncreepypastaworld.blog.sk/detail-sweet-apple-massacre---ponypasta-18%2B.html?a=d144e631d0e1fbda91c1828d90e65a69

20 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 19. ledna 2016 v 20:05 | Reagovat

Opět nefungují obrázky

21 STIAK STIAK | 13. dubna 2016 v 15:19 | Reagovat

[20]: Napravím, děkuju za info ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama