Slender's Diary- Day #5

7. června 2015 v 16:13 | LittleBadPrincess |  Slender's Diary (DOKONČENO)
Hrozně z vás si vyžadujete SDčko =DDD
Takže tady to máte!!
Já doufám, že se vám to bude líbit =DDD
Zrovna pracuju na Rarity, takže tu budou články přibývat málo, protože tahle extrémě dlouhá creepypasta je pro mě aktuálně prioritou číslo jedna.
Fakt, extrémě dlouhá, asi tak třikrát délka tohohle dílu SD, jenže tady jsou i obrázky, takže.. 3,5x delší? Mno uvidím, snad už tu ten psycho pony brzo bude hotový =DD

Zakroutila hlavou. Už se jí nezamotala, jako předtím, cítila se mnohem líp. Mohla by se zvednout a vrátit se do Slender Mansionu. Proč? Protože jí to tam zatraceně, ale zatraceně zajímá.

Ještě ale vzala do ruky deníček a začetla se do zápisu z dalšího dne.

Day#5, 13:25

Ozvalo se zaklepání na domovni dveře. Vykroutil jsem se z pokoje Sally a Lazari, kde byla navíc ještě Mona a Smile Dog a spolu si tam hráli. Sally mezi ně zavolala ještě mě, a tak jsem se u nich postaral o další zábavu. To, co mi šlo, bylo vyprávění příběhů. Znal jsem nazpaměť minulosti většiny Creep, a Sally to ode mě všechno hrozně ráda poslouchala. Lazari taky nadšeně naslouchala každému mému slovu, stejně jako na posteli klečící Mona, hladící Smileyho, který jí ležel na klíně. Jenže zezdola se ozvalo zaklepání, tak jsem musel místnost opustit.

Dům byl celkem tichý, což bylo víceméně obvyklé v tuhle denní hodinu. Jediné, co tu snad dělalo rozruch, byl Smile dog, který občas seskočil z klína Mony a sem tam vběhl do pokoje Jeffa, který odpočíval a neměl náladu se s ním mazlit, hlavně kvůli tomu noži, sem tam vběhl k Tobymu a občas k Leryl, pak se začal nudit a vrátil se zpět do Sallyiného a Lazariiného pokoje, zase na klín Mony.


Venku bylo zataženo, černé mraky předpovídaly bouřku. Kdo to mohl klepat?

Procházel jsem chodbou bez koberce, s otrhanýma tapetama, přesně v takovém stavu, v jakém dům byl, když jsme do něj poprvé přišli. Došel jsem až k hlavním dveřím a musel jsem se docela dost sklonit, abych byl schopný podívat se do kukátka svýma neexistujícíma očima, kdo klepal. Když jsem se přesvědčil, že to není nezvaný host, otevřel jsem dveře a přivítal jsem Puppeteera a Zero. Oba dva se usmáli.

"Takže nový dům?" odhalil Puppeteer svoje zářivě zlaté zuby. "Vypadá to tu super. Doufám, že nebude vadit, když se k vám připojíme."

"Ne, vůbec," kývl jsem a narovnal jsem se. "Vyberte si někde nahoře svoje pokoje. Sally vás tu velmi ráda uvidí."

"Díky," usmála se Zero a vydala se ke schodišti. Kupodivu rychle se tu zorientovala. V jedné ruce táhla svoje obrovské kladivo a druhou pokynula Puppeteerovi, aby taky šel za ní.

Každý si vybral svůj pokoj a já se v klidu vrátil k Sally, Lazari, Moně a Smile Dogovi.

"Kdo to byl?" pohlédla na mě tázavě Sally.

"Zero a Puppeteer přijeli," řekl jsem. "Ale teď se chvíli musejí zabydlovat, chápeš."

Sally, která se chystala vřítit se do jejich pokojů a vřele je přivítat, kývla. Posadila se zpátky na zem vedle Lazari a já pokračoval v rozvyprávěném příběhu o Jane, Jeffovi a mrtvém Liuovi, jehož tělo nebylo nikdy nalezeno. Podle našich zdrojů. Sally tenhle příběh milovala asi ze všeho nejvíc a Mona si ho taky ráda poslechla. Smiley vrtěl na jejím klíně ocasem a spokojeně zavíral oči, když ho drbala za ušima. Lazari jen tiše poslouchala.

Při mém vyprávění jsem z chodby zaslechl, jak Zero přešla k Puppeteerovi do pokoje, a pak se celým domem rozezněl její smích. Smile se zvedl a nastražil uši, zatvářil se překvapeně. Stejně jako my ostatní. Zvedl jsem se a vyšel jsem k pokoji, ze kterého se smích ozýval. Otevřel jsem dveře, a to, co jsem viděl, mě donutilo se smát.

Puppeteer a Zero seděli vedle sebe. Zero se popadala smíchy za břicho, zato Puppeteer se tvářil docela dost podrážděně. Zlaté nitky vycházející z jeho prstů byly...

Naprosto zašmodrchané do sebe.


Sally s Lazari se protlačily vedle mě, stejně tak Smile Dog a Mona, kteří vyprskli smíchy, hned co to viděli. I Smile Dog. Smích probral i Veronicu, Sarah, Leryl, Tessu, Shadow Walker, Tobyho s Clockwork, kteří se taky přišli podívat na to, co se stalo. Toby se stejně jako Zero začal popadat smíchy za břicho a i Clock se začala smát. Celá místnost, celý dům zaplňoval smích.

"Tohle není vtipné," poznamenal nasupěně Puppeteer a pokračoval ve snaze rozmotat zlatavá vlákna.

První jsem byl já, kdo se přestal smát a přešel k Puppeteerovi. Svými hubenými prsty jsem mu začal pomáhat vlákna rozmotávat, a brzy bylo hotovo. Smích tu ale neustával, a i Puppeteer se tomu musel zasmát.
"Díky," poděkoval mi.

"Tak tě tu vítám, Zašmodrchaná Nitko," přivítal ho Toby a Puppeteerova tvář poněkud zvážněla. Všichni v místnosti začali Zero a Puppeteera vítat, a Toby si neodpouštěl stále dokola a dokola poznámky typu "Hej, Zašmodrchaná Nitko! Bacha, aby ses nezamotal!"

Po nějaké chvíli přišla do místnosti rozespalá Jane.

"Přišla jsem o něco?" chytila se za hlavu.

"O to nejlepší," položila jí Zero ruku na rameno. "To jsi teď měla vidět." Zero jí začala vyprávět celou příhodu.

Po nějaké chvíli jsem se zase vrátil do pokoje Sally a Lazari, všichni přešli do svých pokojů. I Mona si šla do svého pokoje odpočinout, a Smile Dog odpochodoval k Jeffovi. Byl slyšet Jeffův tichý, posmutnělý hlásek "Co se dělo, kámo?"

Pokračoval jsem ve vyprávění, a když jsem skončil s tímhle příběhem, Lazari si vyprosila příběh Agnes. Dal jsem se do vyprávění, byl jsem schopen odříkávat příběhy až do večera. Dovyprávěl jsem poslední dnešní příběh, o Laughing Jackovi, a zvedl jsem se na ztuhlé nohy. Protáhl jsem se.

"Takže, holky, běžte do postelí. Dnešek jsme docela dost propovídali, je na čase jít taky spát."

"ALE JÁ NECHCI!" urazila se Lazari.

"Lazíí, pojď spát, prosím," tahala ji za ruku Sally.

"JÁ CHCI DALŠÍ PŘÍBĚH!" prosila.

"Lazaríí, budeme si vyprávět příběhy spolu!" navrhovala vesele Sally, jenže Lazari ji neposlouchala. Až já jsem jí musel vysvětlit, že bude nejlepší, když půjde spát. Pochopila to.

Vyšel jsem ze dveří. Na chodbě stál Jeff.

"Dobrý večer, Jeffe," překvapilo mě, že je mimo svoje panství. Stál na chodbě a pravděpodobně čekal na mě.

"Chci jít ven. Chci najít tu Arisu," řekl rozhodně. Chtěl svůj nůž a musel ho mít zpátky, dalo se vyčíst z jeho výrazu. Neprotestoval jsem, jen jsem zašel za Tessou a pak Sarah, aby to tu pohlídaly, zatímco budu s Jeffem pryč. Maskyho a Hoodyho jsem neměl chuť probouzet, stejně by zase usnuli. Teleportoval jsem se s Jeffem přes nastražené pasti.

"Nemyslím si, že by mohla být Arisu tam, kde jsme ji viděli poprvé.." začal jsem, ale Jeff mě rázně přerušil.

"Jdeme tam."

Pokrčil jsem rameny a vydal jsem se za Jeffem, mířícím k malé nedaleké vesničce. Když jsme tam došli, nikde se nic neozývalo. Procházeli jsme vesnici sem a tam. Prázdno. Dům, ve kterém jsme potkali Monu a The Clever One, byl zapáskovaný tou červenobílou policejní páskou. Jeff se odsud vydal na místo, kudy šla Arisu. Po paměti zabočil směrem, kterým nám naposledy zmizela. Vykročil tím směrem a mě nezbývalo nic jiného, než ho následovat.

Šli jsme zaprášenou polní cestou bez osvětlení. A šli jsme docela dlouho. Začínal jsem přemýšlet nad tím, jestli Jeff nevybral špatnou cestu, když jsme asi po pátém kilometru chůze viděli z kopce město. Nikde se tam nesvítilo, vypadalo to jako místo zapomenuté lidmi. Už jsem o tomhle místě slyšel. Tady vypukla morová epidemie, a město tak bylo na nějakou dobu izolovalo, aby se mor nešířil dál. Všichni do jednoho tu vymřeli, a pak do tohohle "Města duchů" nechtěl nikdo jít. Navíc, tohle špinavé vymření města se stalo docela nedávno. Jeff doufal, že se tam bude Arisu někde ukrývat.

Mlčky zamířil k městu a já ho následoval. Ani jeden jsme za celou cestu neřekli ani slovo. Barikády, které dříve bránily lidem opustit město, byly pryč. Vkročil jsem do města. Ve vzduchu byl stále cítit pach smrti a hnijících těl. Jeff se všude rozhlížel, jestli ji někde nezahlédne. Nebo alespoň nůž. Ale ať chodil sem a tam, nikde nikoho ani nic neuviděl, jen sem tam natrefil na červy prolezlé mrtvoly, na kterých ještě uhnívaly kusy masa.
"Aaaargh, nikde tu nic není," prořízl Jeff naprosté ticho. V jeho hlase znělo značné zklamání. Kopl do mrtvoly na zemi, takže se jí urvala hlava a odkutálela se o metr dál. Za sebou nechala pár červů.

Měl jsem chuť mu vytknout, že on chtěl jít sem, ale nakonec jsem stejně řekl něco chlácholivějšího.

"Neměj strach, Jeffrey, tvůj nůž se najde."

Pak jsme ještě pořád mlčky chodili městem. Narazil jsem tam na uličku, ve které jsme ještě nebyli. Vkročil jsem. Až teď jsem zaregistroval, že přede mnou uteklo několik krys. Jeff se vydal za mnou. Pro změnu následoval teď on mě.

Procházeli jsme ulicí, čím dál častěji jsem uviděl nějakou krysu. Najednou jsem se zastavil. Rozhlédl jsem se. Jeff, který šel za mnou a koukal se všude jinde, než před sebe, do mě narazil.

"Co je?" syknul. Pak viděl, kvůli čemu jsem se zastavil.


V jednom z temných zákoutí města stála osoba s kovovou krysí maskou, a poblíž ní cupitalo pár krys. Sledovala nás. Každý náš pohyb neunikl pozornosti té osoby.


"Hej," zvolal jsem. "Kdo jsi?"

Osoba chvíli tiše stála, než odpověděla.

"Attano. The King Of Rats," zněla jeho odpověď. Příkývl jsem.

"A co tu děláš?" pokračoval jsem v otázkách.

"Žiju tu, nevidíš?"

Jeho odpovědi mi přišly poněkud prázné. Nejspíš si moc nepřál, abychom ho rušili.

"Taky Creepa?" ozval se zpoza mě Jeff a já si nemohl odpustit facepalm uvnitř v mé hlavě.

"Co myslíš," naklonil Attano hlavu na stranu. Než jsem stihl cokoliv říct, ozval se Jeff znovu.

"A náhodou, neviděl si tady takovou blonďatou holku s obvazem přes půlku obličeje s MÝM nožem v ruce?"

Zakroutil jsem hlavou nad Jeffovou sebestředností.

"Ne, neviděl," zněla Attanova odpověď. "Vlastně jsem tu dlouho nikoho neviděl."

Všiml jsem si, že i přes Jeffovu naštvanost kvůli strátě nože v něm Attano poněkud vzbudil zájem. A ve mě také.

Hlavně kvůli tomu, že se nám z ničeho nic objevil v mrtvém městě po morové epidemii. Soudě dle Jeffova pohledu by z něj mohl být dobrý člen v našem dá se říct Creepypasta Teamu. Další Jeffova věta by se dala očekávat spíš od Sally. Začínal jsem mít pocit, že budu dělat jeden facepalm za druhým, protože mi Jeff přišel jako nehorázný pako.

"Nechceš žít také ve Slender Mansionu?"

"Ne," odsekl tiše Attano. Ani mě to nepřekvapilo - žít v domě s Jeffem rozhodně není žádná výhra.

"Proč ne?" zamračil se Jeff.

"Prostě ne."

"Chápu to," vložil jsem se do toho. "Jak lidé, tak Creepy chtějí často žít svůj vlastní život o samotě. Nedivím se ti. Abych řekl pravdu, také bych si zvolil spíš život o samotě, a ne v domě plném hlasitých Creep." Jeff se na mě překvapeně otočil, kývl jsem. "I tak jsem si já zvolil žít v tom domě a vřele vítat nové příchozí, protože i samota občas omrzí. Nikomu to nevymlouvám. Každý občas potřebuje být sám, někdo častěji, a někdo méně často. Teď ale můžu říct, že jsem spokojený. Ve Slender Mansionu bývá zábava i naprostý klid.."

Býval bych pokračoval i dál, kdyby mě Jeffrey zase nevyrušil.

"Můžeš to tam jen zkusit, a pokud budeš chtít, tak odejít."

"Tak fajn, když mě nenecháte v klidu," zavrčel.

Jeff se usmál.

"Takže, můžeme jít. Pokud tu Arisu podle tebe nikde nebyla, nemá smysl tady hledat," otočil se a vyšel, pak se zastavil. Nevěděl, kudy jít. Zakroutil jsem hlavou a vyšel jsem, nechal jsem je jít za mnou. Vyvedl jsem je z města a mlčky jsme šli zpátky do města, kde Jeff přišel o nůž.

"A.. řekni něco o sobě," prořízl táhnoucí se ticho Jeff. "Kde jsi přišel k té masce. Odkud jsi. Proč..."

"V žádném případě," odmítl jakoukoliv konverzaci Attano tónem, který neříkal, že by měl Jeffa zrovna v lásce.

Pokračovali jsme zbytek cesty zase mlčky. V naprostém, klidném tichu. Až k místě, kde začínaly moje pasti. Tam jsem se s nima musel teleportovat až před dům.

"Takže, tady je Slender Mansion," ukázal jsem na tu obrovskou budovu. "Většina pokojů jak nahoře, tak dole ve sklepě je prázdná, můžeš si vybrat, který budeš chtít. Pokud si přeješ klid, doporučuju jeden z pokojů úplně nahoře, nebo úplně dole. Je to na tobě," vybídl jsem ho, aby vešel do domu. Prošel dveřmi a ocitl se v tichých chodbách Slender Mansionu. Chystal jsem se jít za ním, ale všiml jsem si Jeffa, jak stál u zdi a zíral na ni.

"Co se děje?" otázal jsem se.

"Můj nůž..." vydechl. Podíval jsem se na tu zeď, a tam byl zapíchnutý Jeffův nůž. Byl to přesně on - se stejnými škrábanci, odřenou rukojetí, zaschlýma skvrnkama krve.. přesně ten nůž.

"Arisu musí buď zatraceně dobře mířit, nebo se dostala přes pasti..." řekl jsem jen. Hodně mě to podivilo. To, že by prošla tunelem, bylo naprosto nemožné, protože Smile by ji hned ucítil.

Jeff vytáhl nůž ze zdi a mlčky vešel do domu. Celý dnešek probíhal popravdě tak nějak mlčky... Tiše minimálně. Jako poslední jsem vstoupil do domu a zavřel dveře. Došel jsem za Attanem, aby mi řekl, který pokoj si vybral. Jeden z těch vrchních. A v místnosti se mu hned zabydlely jeho milované krysy. Zajímá mě, koho tahle chlupatá stvoření vyděsí jako první.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silver Silver | 7. června 2015 v 16:17 | Reagovat

První. Aneb už toho kurva nechte.

2 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 7. června 2015 v 16:21 | Reagovat

[1]: Trololo =D

3 Silver Silver | 7. června 2015 v 16:24 | Reagovat

[2]: Trolololololol! =D

4 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 7. června 2015 v 16:32 | Reagovat

[3]: Trololololololololol!! =DD

5 Silver Silver | 7. června 2015 v 16:36 | Reagovat

[4]: Trolololololololol! =D

6 Silia Silia | E-mail | 7. června 2015 v 17:09 | Reagovat

Oh... fuck... Jeff ma nožik takze uz to nebude lahke ho prepadnut -.- Len kebyy..... Stiak nemas pri sebe svojho milaaaška? (motorovku) Hehe ja zoberem moje noziky ty motorovku a uz iba staci aby nas niekto prastil do hlavy a uvidime Jeffa :-Dje to mega !!!!! Pis pis pis !

7 Mel Mel | E-mail | Web | 7. června 2015 v 18:31 | Reagovat

Konecneee uz som sa nemohla dockat! Zbytocna praca s tym ako som si na teba brusila noze.   :-D
Ps : Mel nebola prva pretoze ju mama vitahla na turu Mel sa mame pomtit . He he he......
A este prisla ti moja Dare? V poslednom case nam totis dost blbne net tak neviem. Viem je to divne ale vymyslala som to o polnoci a
mala som zas jednu zo svojich "nalad"

8 Little Bad Princess (STIAK) Little Bad Princess (STIAK) | Web | 7. června 2015 v 19:37 | Reagovat

[5]: Trololololololololololol! =D

[6]: Mwahahahahahahahaa =DD Děkuju!! Vždyť už píšu =DD

[7]: Yay, tak to jsem ráda! =DDD
Chudáček máma XD
Anoo, Dare přišlaa =D a je to super! Co nevdět zveřejním =D (ale šetřím si články, na každý den jeden =DD)
Je to hrozně supeer =33

9 Silia Silia | E-mail | 7. června 2015 v 19:39 | Reagovat

Nemohla si počkať dokím nanho nezautočím ? :-( bol bez noža !!!! mali sme šancu ! PS: píš rýchlejšie !!!!!!!!!§ :-D

10 Little Bad Princess (STIAK) Little Bad Princess (STIAK) | Web | 7. června 2015 v 20:40 | Reagovat

[9]: Mám mu tu kudlu zase sebrat? :DD Nein, už to je takhle xD Muhehehe Xd
Ale vždyť se snažíím!! :333

11 Silia Silia | E-mail | 7. června 2015 v 20:50 | Reagovat

[10]: Aňo prosím :-) budeš mu ju brať dokedy ho neuškrtím :-D Ale nesnažíš sa dosť !!!!! :D Ugm ale to je blbe ked Jeffa zabijem nemožeš o nom písať v SD O_O Shit !!! Dobre dobre nechám ho na živu -.- ale !! Nech mu niekto aspon jednu vrazí za tie jeho "komentáre" :D

12 Silia Silia | E-mail | 7. června 2015 v 20:56 | Reagovat

( správa pre všetkých ) Hach moje milované creepy odchádzam na týžden do tatier :( nazdar:/ Ale o týžden tu pridem zase otravovať nebojte :3 hehehe:P
posledné slová : Držte si čapky vole Silia vas tu všetkých prizabije :P
(Silia si myslieť že je Chuck Norris)xD

13 Mel Mel | E-mail | Web | 7. června 2015 v 22:05 | Reagovat

[8]: moja mama neni chudacik! Stale ma komanduje stale strka nos kam nema a zakazuje mi creepypastu!
A moc sa netes noze mam stale na teba nabrusene!
WTF?!! Na kazdy den jeden?! Ty si asi azne nevazisv zivota! Ason 3 clanky inak ta vypytvam a sravim z teba klobasi!! :-D

14 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 7. června 2015 v 22:40 | Reagovat

[11]: Chudák Jeff ;-; ty jsi na něj zlá! ;-;

[12]: Užij si toooo!!!

[13]: Lol, a víš co je náhoda? Života si nevážím a vždycky jsem chtěla být klobásou! Takžé, jen si ze mě udělej klobásky, komáři mi říkali, že mám hnusnou krev a maso, takže dobrou chuť!

15 Mel Mel | E-mail | Web | 7. června 2015 v 23:09 | Reagovat

N*ser ma lebo ti veznem milaska! :D :p

16 Iharo Senshi Kokoro Iharo Senshi Kokoro | E-mail | Web | 8. června 2015 v 9:37 | Reagovat

Wohooow!! Miluju tuhle sérii! A úplně jsem si představila Jane "Kyaaaa!! Dejte to prýýýč!" jak stojí na židli a zděšeně kouká na krysy... xDDD
Tak uvažuju... Asi udělám interwiew s creepama... začnu u sebe... Pak můžu vyzpovídat tvoje, co ty na to?? xD
Jsem ráda, že má Jeff zpátky nůž.

17 Attano Attano | 8. června 2015 v 10:27 | Reagovat

[16]: C:<

18 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 8. června 2015 v 15:21 | Reagovat

[15]: To by sis mohla zkusit!! =DD

[16]: Jeheej, vážně? To jsem zatraceně ráda :33 mwahahaha, chudinka Jane.. >:D to můžu zařídit :DD OMZ, interwiew s Creepama je geniální nápad! To udělej!! To by bylo epické! A moje? Jéj, tak to by bylo taky super! :DD ^w^
Já mu ho dávat zpátky nechtěla :'D ale nakonec to tak dopadlo xD

[17]: C:<

19 Mel Mel | E-mail | Web | 8. června 2015 v 15:27 | Reagovat

[18]:  Mam svojich hraciek dost dalse neotrebujem uz ich nemam kde davat :-D
Ps: Dostala som uzasny napad spravym si z babkinej pivnice muciaren he he he je na to ako stvorena he he he he :-D

20 Angie Angie | 8. června 2015 v 16:30 | Reagovat

To je opravdu úžasné :D Creepypastu jsem sice začala číst teprve v sobotu takže jich moc načtenejch nemám ale i tak si myslím že je to super :3 a mám otázku nechystáš se tam zamíchat Homicidal Liu? x3 Podle mě by bylo super kdyby se Jeff a Liu setkali ^-^ Tak doufám že bude co nejdřív další část :D

21 Mel Mel | E-mail | Web | 8. června 2015 v 18:21 | Reagovat

[20]:  Jop to by bolo vazne super zamiesaj ho tam prosiiiim nejak........... lebo zacnem brusit noze a sekaciki (*diabolsky smiech*)

22 Imortalybitch Imortalybitch | 8. června 2015 v 19:35 | Reagovat

Bozi jimak ships ship shipuju arisu a jeffa :-D

23 Little Bad Princess (STIAK) Little Bad Princess (STIAK) | Web | 8. června 2015 v 21:15 | Reagovat

[19]: Tak to se od tebe budu držet co nejdál kdoví co bys mi udělala =DD XDDD

[20]: Vážně? Děkuju! ^w^ A

*** WELCOME TO CREEPYPASTA ***

Liua tam chci zapojit, hlavně proto, že si všichni myslí, že je mrtvej XD
Budee, brzo bude X3

[21]: Bude taaaam!! XDDD

[22]: IMBI TY ZMETKU!!!!!
XDDDDDDDDDDDDD
ty jsi tak mrtvá XDD

24 Mel Mel | E-mail | Web | 8. června 2015 v 21:21 | Reagovat

[23]: Neboj na zozname obeti niesi.(mozno he he he he he....)

25 Angie Angie | 8. června 2015 v 21:45 | Reagovat

[22]:Já zase shipuju Jeffa a Liua >:DD

[23]: Děkuji za uvítání ^-^ Musím se přiznat že když jsem si přečetla že tam Liu bude malém jsem umřela štěstím <3 Moc ti děkuju je můj nejoblíbenější :3

26 STIAK STIAK | Web | 11. října 2015 v 16:48 | Reagovat

[24]: Snad určitě nee :D

[25]: Asi bych ho tam brzo mohla dát... Já si to plánuju no... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama