Glitchy Red

7. května 2015 v 20:36 | STIAK |  P◯K∃M◯N CR∃∃P⑂P∀S⊥∀
Asi před měsícem jsem si koupil svou druhou kazetu Pokémon Red na eBay, abych si ji mohl zahrát odznova a nesmazala se mi moje uložená data. Jakmile jsem novou kazetu přirovnal k té staré, došlo mi, že jedna z nich musí být buďto ilegální, nebo vyrobená někde jinde. Můžete vidět na obrázku, že nálepka na kazetě nesedí úplně pořádně. A také je její červený plast téměř průhledný (pokuď se podíváš zblízka, uvidíš, že jsou u jedné skoro vidět vnitřní baterie).


GlitchyRedCartridge
Když jsem začal hrát, jediná možnost byla New Game, a narodíl od mé staré milované kazety neměla tahle jakékoliv známky opotřebení, že by byla zasouvána do GBC.

No co, řekl jsem si. Nalil jsem do tý hry dost peněz, tak že je to pašovaný mě nezabije. Tak jsem se chystal vložit kazetu do GBC a začít hrát.


Před několika týdny jsem ale svůj GameBoy Color ztratil, takže jsem musel hrát na svém SP. Což ale nebyl zas tak velký problém.

Když jsem začal hrát, display začal být podivně jasný, jako bych hrál na starém GameBoy Advance nebo Color. Přišlo mi to dost divné, vzhledem k nízkému nastavení obrazovky na mém SP zářil více, než kdybych ho nastavil na ❝high❞. No, začal jsem teda hrát svou novou Red verzi.

Asi teď předpokládáš, že ti začnu vyprávět, jak se mezi mýmí Pokémony objevilo několik Unownů a Buried Alive Guy v Lavender Town začal jíst moji postavičku, protože každá pašovaná hra by měla mít nějaký ten divný virus nebo tak. Jenže to není tak jednoduché. Hrál jsem v pohodě v Lavender Town, Pokémon Tower a nic divného se nedělo. Nezbláznil jsem se z hudby a nezačal jsem přemýšlet o sebevraždě, moje postavička nezbledla a nezačala brečet krvavé slzy. Nic takového.

Nicméně, když jsem hrál, pomalu jsem zjišťoval, že i tahle hra měla nějaké závady. Pokud bych měl hádat, řekl bych, že když byla hra kopírovaná, spousta dat se poškodilo tak jsem musel být při hraní opatrný, aby hra nezamrzla.

Někdy se například grafika okolo mé postavičky (Budu mu tu říkat Red, tak jsem ho i nazval. Jsem totiž tak trochu Redův fanboy, mno.) změnila na velké barevné pruhy, hra se zastavila, hudba zmizela, vše doprovázelo jen statické kvílení, dokud jsem hru nerestartoval. Tohle se mi stalo vždycky, kdy jsem se pokusil jet na kole uprostřed budovy nebo jeskyně.

Byl jsem si skoro jistý, že to byla jenom obyčejná pašovaná hra, dokud jsem nezkoumal SNES v Celadon Department Store. Nesuď mě, ale že jsem Redův fanboy, tak jsem byl hrozně rád, když hra říkala věci z Redova pohledu, třeba při kontrole SNES: ❝Tátovi by se to líbilo!❞ nebo ❝Měl bych jít...❞ u televizoru. No, když jsem pak zkoumal SNES, místo toho, aby Red řekl ❝Tátovi by se to líbilo.❞, jsem viděl text ❝Kde je TÁTA?❞

Klikal jsem na to znovu a znovu, ale objevovalo se tam pořád to samé. Tak nějak jsem se tomu zasmál, z nějakého důvodu jsem si myslel, že je to prostě jenom překlad (neptej se mě, jak jsem to myslel, nedávalo to smysl no...). V koutku své mysli jsem doufal, že jsem narazil na hacknutou hru, protože bych si pak z toho udělal sreencapsy, tím zabil odpoledne a pak se tomu smál.

Šel jsem do dalšího patra, pak jsem se vrátil zpátky a zkontroloval SNES. K mému překvapení se text změnil, Red teďka říkal: ❝Kdo mě vytvořil?❞

Teď už jsem si byl jistý, že tam byla tahle hra přidána nějakým hackerem. A přišlo mi to celkem ÚŽASNÉ! Sakra, Red právě zjistil, že je jenom charakter z videohry. Bylo to trochu legrační.

Po tom, co se mi neobjevil další hackersky přidaný dialog, jsem se rozhodl pokračovat v příběhu. Právě jsem byl v té části, kdy mám surfovat na Cinnabar a Seafoamské ostrovy.

Celý překlad je k nalezení na novém blogu:

Překlad je můj a jakékoliv nepovolené zacházení s ním (tj. kopírování, využívání pod vaším jménem, publikování bez mého vědomí atd.) bude nahlášeno.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silver Silver | 7. května 2015 v 20:53 | Reagovat

Ohmygoshsoawesome

2 Little Bad Princess (STIAK) Little Bad Princess (STIAK) | Web | 7. května 2015 v 20:57 | Reagovat

[1]: Yaaaay, really? Jsem ráda, že se líbííí! X3 XD

3 Kris Kris | E-mail | Web | 7. května 2015 v 21:22 | Reagovat

Páni! Ty Poképasty se mi začínaj líbit víc a víc :D

4 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 7. května 2015 v 21:45 | Reagovat

[3]: já se jich zase začínám bát! XD *hraje pokémony a běhá jí mráz po zádech, aby se tam něco nepokazilo* xD
Ale jsem hrozně ráda, že se líbí! X3

5 FakeNight FakeNight | 19. června 2015 v 21:22 | Reagovat

Awww... Jedna z mých nejoblíbenějších PokéPast c:

6 STIAK STIAK | Web | 19. června 2015 v 21:33 | Reagovat

[5]: Jéé, vážně? Juww, to jsem ráda! Glitchy taky patří k mým nejoblíbenějším =33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
STOP!
Nemáte povoleno kopírovat překlady bez tabulky pod každým překladem "Překladatel, Autor, Originál" a uvedením odkazu na původní překlad.
Pokud to porušíte, najdu si váááás XD
(A moc dobře víte, že já bejt zlá nechci Q--Q)